Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-08-23, 09:32   #1887
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
No wlasnie tego sie obawiam- ze nie bedzie to takie fajne.... Tampony u mnie odpadaja bo strasznie mnie wysuszaja- dlatego szukam alternatywy
Poszukam na forum ginekologicznym [emoji9]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo dziewczyn ma tam pozytywne doświadczenia. Niektóre np jako niewygodne odczuwają tampony, a kubka nie czują, zaś ja mam dokładnie odwrotnie. Dla mnie też większość tamponów jest za sucha i niemiło mi się je stosuje, więc pozostają mi tylko OB, bo one mają tę miękką siateczkę.

Ostatnio była mowa o szamponach w kostce. Alverde wypuściło dwa i wczoraj kupiłam wersję mandarynka bazylia KLIK. Myje dość mocno, włosy są skrzypiące, po jednym razie nie odczułam żadnych negatywnych skutków. PH wyszło mi niestety wysokie, bo 8,5 - w połączeniu z moją wodą, która ma 6,5.
Tak więc nie jest to dla mnie produkt do codziennego użytku. Nawet gdyby chciało mi się stosować po nim jakieś płukanki zakwaszające to i tak uważam pielęgnację z takimi skokami pH za szkodliwą i jak znam moją skórę, nie będzie jej się to podobać. Wątpię też, że takie skoki pH, otwieranie i zamykanie łusek, spodoba się włosom po keratynowym prostowaniu, chociaż szampon nie ma żadnych substancji niezalecanych po tym zabiegu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora