Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-12-10, 09:15   #4920
ts100
Raczkowanie
 
Avatar ts100
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 338
GG do ts100
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć wszystkim,
pisze tutaj gdyż oczekuję porady w sprawie walki z trądzikiem, nie chcę zaśmiecać forum nowym, podobnym wątkiem.
W 2013 roku zaczęłam kurację Izotekiem (dokładniej Curacne, w sumie bardzo dużą dawkę przyjmowałam przez 9 m-cy). Moim problemem były "ropne guzy" rozlane po policzkach, skroniach i żuchwie. Kuracja ciężka, ale dałam radę, buzia była super.
No i niestety po 5 latach obserwuję powrót problemu - zaczęło się gdzieś w sierpniu, pojedyncze zmiany tym razem na brodzie. Od października jestem pod opieką dermatologa, biorę Tetralysal, do smarowania Klindacin+Differin+robion y w aptece preparat, przez tydzień miałam jeszcze łączony antybiotyk Metronidazol+Rulid. I generalnie jest gorzej niż kilka miesięcy temu. Trądzik zaczął sie rozprzestrzeniać (na szyję, żuchwę, policzki i czoło). Maści nie pomagają. Z dnia na dzień jestem coraz bardziej załamana...
Za radą dermatologa i dietetyka wykluczyłam z diety cały nabiał, kawę i żywność przetworzoną - w sumie jem jedynie owoce, warzywa i kasze. I nic to nie daje...


Zastanawiam się więc na powrotem do Izoteku. Co o tym myślicie? bo ja już nie mam siły... smaruję się tymi specyfikami, cera mega podrażniona, a codzień budzę się z nowymi niespodziankami. Rano garść tabletek (bo do antybiotyku osłona + coś na wątrobę, poza tym suplementy typu witamina D3, cynk, selen, wiesiołek, witaminy B, A, E).



(PS. mam 35 lat, badania hormonalne w normie, mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto, w ciągu ostatnich 3 m-cy TSH skoczyło z 1,2 do 2,8 mimo zażywania tej samej dawki Euthyroxu.)
ts100 jest offline Zgłoś do moderatora