Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Postanowienia noworoczne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-01-02, 18:58   #25
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Postanowienia noworoczne

Szukałam wątku o postanowieniach na 2019 rok. Cieszę się, że znalazłam ten watek

Chciałabym w Nowym Roku:
1. realizować założenia minimalizmu, a mianowicie: kupować mniej gazet (babskie typu Dobre Rady, Pani Domu, ale też zdarzyło mi się kupić takie badziewie jak Cosmopolitan - masakra);
- nie kupować kosmetyków na zapas - a bo promocja, bo 2+1 ( mam np. 7 kremów do twarzy - nieużywanych, 6 dezodorantów - nieużywanych, itp.)
- rozważyć zakup różnych poradników (kupię, a potem się okazuję, że to reklamowany badziew) - teraz obowiązkowo sprawdzam recenzję w internecie
-pozbyć się niepotrzebnych rzeczy (wreszcie będę mieć porządek)

2. zdrowiej się odżywiać, czyli zamiast mlecznej czekolady - gorzka, mniej gotowych wypieków typu pizzerka lub drożdżówka z budyniem, koniec z chipsami/krakersami, jak chrupki to tylko kukurydziane, jak jogurt to naturalny, jeść więcej owoców i warzyw, ryb, kaszy. Nie jeść tyle na noc.

3. raz w tygodniu znaleźć czas na 30 minut ćwiczeń, najpierw rozgrzewka (bo bez niej to zawsze zakwasy takie miałam i nie chciałam ćwiczyć) - mam taką pracę, ze robię po 12 godzin i w tym nocki, więc jakbym miała 3 razy w tyg. to na 100% bym się nie wywiązała

4. nauczyć się tańczyć - mój partner nie jest przekonany do nauki tańca, ale nawet jakby już nie chciał, to chciałabym przełamać się i nawet samej iść, bez pary na kurs

5. mniej czasu marnotrawić, czyli mniej siedzieć na necie, nie oglądać głupich programów w TV, nie czytać głupich gazet

6. sama poprowadzić samochód - obecnie zawsze koło mnie jest druga osoba, jeszcze nigdy sama nie jechałam

7. być bardziej asertywna, w szczególności w stosunku do apodyktycznej matki, nie dać się wykorzystywać, robić tak jak ja uważam, a nie tak jak ktoś chcę

8. dbać o swój wygląd, czyli np.: mam tyle różnych fajnych ubrań, a zamiast tego, to ubieram ciągle to samo, iść do fryzjera (w życiu z 4 razy byłam), nauczyć się malować (za podkłady i pudry się nie biorę, zresztą biorę Izotroninę to chcę mieć twarz bez trądziku)

9. mniej się zamartwiać/denerwować na rzeczy na które nie mam wpływu

10. nie bać się poznawać innych ludzi (np. do obcego chłopaka to w życiu nie zagadałam, a partnerów poznawałam głównie przez internet)

11. dbać o zdrowie, czyli jak coś dolega to idę do lekarza, a nie czekam czy bagatelizuję problem

12. być lepszym człowiekiem - to powinno być na pierwszym miejscu, ale to jest najtrudniejsze

Dużo tego, ale jakby mi się udało połowę zrealizować to naprawdę byłby duży sukces
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując