Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Vademecum antykoncepcji! cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-01-17, 22:07   #269
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Beatka2000 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

W tym roku będę miała 19 lat. Chciałabym zacząć współżyć z chłopakiem, ale paraliżuje mnie strach przed ciążą.

Czy stosowanie tabletek anty, prezerwatyw i stosunku przerywanego wystarczy, aby na pewno uniknąć zapłodnienia? Kiedyś z pewnością będę mieć dziecko, ale to dopiero po studiach, jak zacznę pracować i zarabiać wystarczająco dużo, żeby założyć rodzinę. Mój partner, chociaż starszy o trzy lata, także wolałby, póki co, uniknąć poczęcia maluszka.

Byłabym wdzięczna za pomoc

Oczywiście przeczytałam wszystkie możliwe artykuły na temat prawidłowego stosowania tabletek. Należy je brać regularnie oraz stosować dodatkowe zabezpieczenie w momencie brania antybiotyków i niektórych leków, suplementów diety zmniejszających wchłanianie tłuszczu oraz w wypadku wymiotów i biegunki występujących 3-4h po wzięciu tabletki. Należy również unikać przyjmowania witaminy C, chromu, picia soków z grejpfrutów i herbatek z ziół (np. dziurawca).

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. W sumie to nie jedna, a kilka.

1. Czy odżywka białkowa wpływa na działanie antykoncepcji?

2. Czy kreatyna wpływa na działanie antykoncepcji?

3. Czy picie dużych ilości wody zmniejsza jej działanie?

4. Czy jedzenie dużej ilości warzyw i owoców może szkodzić?

O to samo zapytam ginekologa, ale jestem pewna, że doświadczone w braniu tabletek Wizażanki mi pomogą.

Poza tym, czy któraś z Was wpadła stosując tylko tabletki? Dla własnego komfortu psychicznego przez kilka miesięcy będę stosować prezerwatywy, ale chętnie usłyszę Wasze zdanie na ten temat.
Same tabletki wystarcza, żebys była chroniona przed ciążą.

Na wszystkie 4 pytania odpowiedź brzmi nie.

Nie, nie da się zajść w ciążę prawidłowo stosując tabletki anty.

Cytrusów nie musisz się obawiać. Bardziej chodzi o to, by nie popijać nimi leków i tabletek anty. Witamina C to samo.

Trzeba brać anty regularnie. Uważać na dziuerawca, antybiotyki, wymioty i uciążliwe biegunki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując