Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak nie wychować maminsynka?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-03-10, 13:33   #6
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Jak nie wychować maminsynka?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Wedlug mnie prawdziwy mezczyzna to zaradny zyciowo mezczyzna. Nie do konca jestem przekonana czy wlasnie zaspokajanie wszystkich potrzeb prowadzi do zaradnosci. Juz mialam w zyciu takiego, ktorego zaspokajano wszsytkie potrzeby i zdecydowanie to nie ten kierunek...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istnieje zasadnicza różnica między zaspokajaniem potrzeb a zaspokajaniem zachcianek dziecka. Np. dziecko potrzebuje tego, by dać mu możliwość zdobywania umiejętności tj. tego, by sprawdzać się w nowych sytuacjach (a opiekun powinine dbać o jego bezpieczeństwo). Krew mnie zalewa jak słyszę: tam nie wchodź, bo nie dasz rady i notoryczne ściąganie dziecka np. z drabinki na placu zabaw, bo ono za małe (a w rzeczywistości mogło sobie spokojnie poradzić).
Poza tym, w wychowaniu ważne są zasady i granice: zarówno ich stawianie jak respektowanie granic dziecka.


Tego się nie da opisać w dwóch zdaniach niestety.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Oczywiscie zgadzam sie po czesci z Toba, ale nie zgadzam sie z tym zeby zaspokajac wszystkie potrzeby dziecka bez wyjatku. Bo jak dziecko ma potrzebe np. wiecznei izolacji albo siedzenia caly dzien przed telewizorem 7 dni w tygodniu to chyba przyznasz, ze z zaspokajaniem takich potrzeb trzeba byc nieco ostroznym. Zawsze mozna sie probowac dowiedziec skad taka potrzeba, ale jesli z lenistwa to raczej nie szlabym w ta strone. Ogolnie nie jestem za poruszaniem sie od bandy do bandy, albo wszystko albo nic. Wydaje mi sie,,ze dziecko tez musi w pewnym wieku samo zaspokajac swoje niektore potrzeby bo pojdzie to w strone niezaradnosci. W mysl zasady, ze nawet kota mozna zaglaskac. No ale oczywiscie moge sie mylic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli dziecko ma potrzebę izolacji, to warto się przyjrzeć temu z czego ta potrzeba wynika.
Niema dziecka, które ma naturalną potrzebę siedzenia przed TV non stop. To jest efekt słabego rodzicielstwa, zaniedbań i złych nawyków.

Myślę, ze nie do końca rozumiesz o znaczeniu słowa potrzeba.
Dodatkowo mylisz zaspokajanie potrzeb z nadopiekuńczością.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując