Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kasjer/sprzedawca/ praca w sklepie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-07-10, 10:52   #33
Potato_Pie
Raczkowanie
 
Avatar Potato_Pie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: praca w sklepie i wyższe wykształcenie

Cytat:
Napisane przez bernaderta Pokaż wiadomość
Hej,

skończyłam 2 kierunki studiów( jeden byle jaki, drugi bardziej prestiżowy - po którym teoretycznie nie powinnam mieć problemów ze znalezieniem pracy) i mam problem ze znalezieniem pracy(mieszkam niedaleko małego miasta, gdzie perspektywy są średnie na prace). Mam jakieś opory, żeby iść np. do sklepu albo na kelnerkę, bo po pierwsze wiem, że stać mnie na więcej(tylko mi się nie chce), po drugie boję się, że przyszły pracodawca wyśmieje mnie widząc, że składam CV na stanowisko np. sprzedawcy mając takie wykształcenie. Szukam pracy w swoim zawodzie lub pokrewnym, jednak od prawie roku mi się to nie udaje, a nie moge sobie pozwolić na to żeby siedzieć dłużej na utrzymaniu rodziny. Mój problem polega na tym, że nie umiem się przełamac, żeby pójść do tego przysłowiowego sklepu bo po 1 zaraz będzie gadanie wśród znajomych, że miała być nie wiadomo kim a sprzedaje sklepie; po 2 wiem, że jak wsiąknę w tę niewymagającą dla mnie pracę to machnę ręką na swoje ambicje i utknę tam(już raz tak było). Nie wiem czy to moje ograniczenia czy zbyt wysokie mniemanie o sobie lub przeświadczenie, że jednak stać mnie na więcej o ile się tylko postaram.

Proszę o jakiś punkt widzenia, bo może mi się wydaje, że coś jest nie tak, a może źle podchodzę do tego(praca jest praca ważne aby kasa się zgadzała?).

Mój post nie ma na celu obrażać osób pracujących handlu, szanuję wszystkich ludzi tam pracujących i ich prację - sama na studiach pracowałam w sklepie więc wiem z czym to się je.

Pozdrawiam
Po pierwsze - co to znaczy prestiżowy kierunek, podawaj konkrety zamiast rozmywać. Zwłaszcza, ze jezeli go nie podajesz to w glowie od razu rodzi mi sie myśl, że prestiżowy to on jest chyba tylko na papierze.

Po drugie - skoro nie mozesz dostac pracy w zawodzie to znaczy tyle, że sam papierek ze studiów to za mało. Albo twoja branża w okolicy jest słabo rozwinięta i tak czy inaczej nie masz wyboru. Robiłaś jakieś staże w zawodzie, masz jakies doświadczenie? Jak nie to przykro mi - czeka cię na starcie raczej 'uwłaczajaca' praca na niższym szczeblu. Generalnie proponuje troche przytemperować swoje ego, bo wychodzi z ciebie gruby klasizm i typowa mentalność na zasadzie olaboga, co ludzie powiedzą.
Potato_Pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując