Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 21:30   #428
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Bo egoizm jest naturalny, ale źle postrzegany i ludzie sobie wszystko tłumaczą empatią. Choćby nie wiem jak absurdalnie.

Pytanie co dla kogo jest egoizmem. Bo widzisz, można postrzegać, że rodzice nie chcą niepełnosprawnego dziecka ze względu na swoją wygodę i to jest egoizmem, a można powiedzieć, że egoizmem wykazują się też rodzice, którzy decydują się na takie niepełnosprawne dziecko, ze świadomością, że normalnego życia wśród przeciętnie funkcjonującego społeczeństwa nie będą mieć i robią to tylko dlatego, że bardzo chcą poczuć się rodzicami/to jest być może ich jedyna szansa na dziecko itd itd.

Przecież wiele dziewczyn przyznało, że nie chciałoby patrzeć na cierpienie, ale też i logicznym dla mnie jest, że nikt nie chce poświęcać swojego życia dla życia kogoś innego. Przynajmniej tak mi się wydaje, że w zdrowym rodzicielstwie, gdzie i dziecko jest w pełni zdrowe, się je wychowuje i z roku na rok obserwuje postępy usamodzielniania się aż do czasu gdy "odfrunie z gniazda".
Edytuję, żeby nie można było sobie projektować zwrotu "w pełni zdrowe" wobec swoich własnych widzimisię - w pełni zdrowe znaczy dla mnie samodzielnie funkcjonujące i radzące sobie w tzw. dorosłym życiu.
__________________
A tam, od jutra.

Edytowane przez nie_powiem
Czas edycji: 2019-10-07 o 21:35
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując