Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zerwane kontakty z rodziną i wesele brata
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-01-20, 18:27   #1
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002

Zerwane kontakty z rodziną i wesele brata


Postaram się najkrócej jak się da nakreślić sytuację.
Od ok.10lat nie utrzymuje kontaktu z moją matką. Co za tym poszło-nie mam kontaktu z jej mężem (nie jest moim ojcem) oraz nie miałam kontaktu z braćmi dopóki byli niepełnoletni. Gdy skończyli 18stkę- coś tam się ruszyło, najpierw ja probowalam, potem oni pare razy się odezwali, ale roznica wieku miedzy nami jest spora (ok15lat) więc nie ma mowy o zadnej bliskiej relacji, raczej jest to kontakt w stylu zalajkuję jednemu albo drugiemu coś na FB, powiemy sobie "cześć" jak się widzimy na mieście i w sumie tyle.
Co istotne- ja bym chciała z braćmi mieć kontakt oczywiście o ile oni też by chcieli. Natomiast obaj nadal mieszkają z rodzicami (tzn studiują i wtedy mieszkają w akademikach ale nie wyprowadzili się na stałe z domu rodzinnego więc wszelkie święta spędzają wlasnie tam).

No i okazało się, że mój średni brat się żeni za parę miesięcy.
Zaprosił mnie z rodziną (mąż i dwoje dzieci) na wesele. Wszystko fajnie i miło...Ale rozumiecie- na weselu na pewno będzie moja matka.
To typ człowieka który obrzydliwie udaje przed resztą świata. Przykłady- od prawie 10lat nie mam z nią absolutnie żadnego kontaktu, a ona udaje przed ludźmi np.przed rodziną narzeczonej mojego brata, że mamy kontakt, że jest "super-babcią" a mojego młodszego dziecka nawet na oczy nie widziała!
Ja pod żadnym pozorem nie chcę rozmawiać , a już nie daj borze dotykać się/ być dotkniętą przez matkę obrzydza mnie ta osoba, nie chodzi o jej fizyczność tylko o to obleśne zachowanie.

No ale na wesele brata pójść bym chciala...Albo chociaż jakoś nawiązać bliższe relacje.
Nie znam jego narzeczonej (tylko z opowieści), nawet nie wiem czy ona coś na nasz temat wie od brata czy raczej od mojej matki opowieści dziwnej treści.
Nie wiem jak rozwiazać sytuację, szczególnie że sama mam paroletnie dzieci i chcialabym żeby miały kontakt z moimi braćmi, ale nie z matką.
Na razie jestem.na etapie wymyślania jak i co powiedzieć bratu.
Macie jakieś pomysły?

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując