Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niezdecydowanie-co zrobić z pracą?jak zarabiać więcej?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-11-09, 17:00   #17
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Niezdecydowanie -co zrobić z praca?jak zarabiac wiecej?

Cytat:
Napisane przez Agoose Pokaż wiadomość
Co do tego "w korpo na SSC można szybko i łatwo się wspiąć po szczeblach kariery " to mnie szczerze zdziwilo, co piszesz.

Jak przez ponad 3 lata pracowalam w dwoch roznych SSC, to nabralam przeswiadczenia, ze wrecz przeciwnie - ludzie tam siedzieli przez lata na tym samym stanowisku i klepali w kolko to samo, caly dzien, codziennie. Ewentuaaaaalnie mozna zostac team leaderem. Ci ludzie byli z tym OK, bo nie zalezalo im na jakims rozwoju zawodowym, tylko raczej na bezstresowej pracy, klepania faktur caly dzien za niewygorowana pensje, spokoj ducha i brak nadgodzin. Ewentualnie przenosili sie do innej firmy na identyczne stanowisko, bo akurat lepiej placili.

I generalnie wlasnie z takimi opiniami o SSC tez sie na ogol spotykalam.

Sama tam dlugo sygnalizowalam komu trzeba, ze chce sie rozwijac i przeniesc wewnetrznie do bardziej ambitnego dzialu, ale nigdy nic z tego nie wyszlo.

Moze po prostu trafilam na jakies slabe SSC pod wzgledem indywidualnego rozwoju zawodowego?
Na pewno sporo zależy od korpo i indywidualnych kwestii, oczywiście SSC to też fajna bezpieczna przystań dla kogoś kto chce po prostu 8h powklepywać fakturki za średnią krajową, ale znałam trochę przypadków gdzie ludzie albo zostawali liderami albo przenosili się do bardziej "ambitnych" działów jeśli mieli dobre wyniki. Ja akurat zaczynałam od big4, ale sporo osób z SSC do nas przechodziło i jak z nimi rozmawiałam to mówili, że doszli do pułapu tych 6-7k i przeszli do nas, bo chcieli więcej. Aczkolwiek sama tam kariery nie robiłam, a mój kontakt z działami SSC się ograniczał do wizytowania/kontaktu z ludźmi, którzy przeszli do nas, więc już automatycznie przeszli przez kilka filtrów, być może w przypadku szeregowych pracowników jest inaczej. Tak czy siak, myślę, że dla autorki i tak będzie to krok naprzód, zarówno w kwestii zarobków jak i nabrania doświadczenia zawodowego.

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2020-11-09 o 17:03
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując