Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nie stać mnie na związek z nim
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-11-29, 11:21   #253
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
A ja myślę, że jest w tym trochę prawdy. Nie będę konkretnie odnosić się do sytuacji Autorki, tak ogólnie powiedzmy. Po pierwsze, mimo wizażowych standardów w Polsce naprawdę niewielu ludzi zarabia powyżej 10k. To jest fakt. Także dogonienie różnicy w zarobkach wcale nie jest takie oczywiste. Po drugie, jeśli duża różnica w zarobkach się utrzyma to albo facet będzie wszystko sponsorować, albo trzeba się rozstać (nie wyobrażam sobie opcji typu - ja idę do restauracji, ty zostajesz w domu i jesz kanapki, ja jadę na wakacje, ciebie nie stać i no sorry). Nazwa "utrzymanka" jest mocna, ale no cóż. I są dwa typy ludzi. Tacy, których nie razi finansowanie przez partnera i spoko. Oraz tacy, których boli duma i którzy bardzo źle się w tym układzie czują. Ci pierwsi nie będą się przejmować i może taki związek by wypalił. Ktoś chce dawać, ktoś umie brać, ok. Ale ci drudzy będą ciągle rozdarci wewnętrznie i ja tego na dłuższą metę nie widzę. Bo potem wychodzą sytuacje typu "będę głodować, ale kupię ci te krewetki". Hmm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mówimy o sytuacji kiedy jedno z partnerów ma jakieś 7-8 srodków (+ mieszkanie własnościowe) niż drugie.
Cóż. Ona nie musi jesć suszi, może przynieść do niego do mieszkania chleb i składniki i zrobić sobie kanapki. Inna sprawa że zamówienie sobie suszi a zostawienie dziewczyną z pizzą z promki w biedrze za 6 zł swiadczyłoby tylko nim. Niepochlebnie. Autorka obejdzie się bez jego łiskaczy po 100 zł i fukuśnych frykasów. Ma też swój pokój który opłaca sama i on jej swoim mieszkanie łaski nie robi.


Cytat:
Nie wiem w jakiej branży działasz, ale jeśli jest to coś innego niż warzywniak, to bym do Ciebie nie chodziła. [emoji14] moim zdaniem trzeba iść z duchem czasu i nie ma co się oszukiwać, terminal jest mega ułatwieniem dla klientów.
No ale jak ktoś chce być mniej elastyczny, to jego sprawa.
Ona pisze o czymś innym, dajesz sobie zaglądać w majtki z radością. Smutne że przez takich za przeproszeniem leszczy jak Ty reszta będzie musiała z biegiem czasu się dostosować.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-11-29 o 11:22
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując