Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pies w domu
Wątek: Pies w domu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-05-24, 16:31   #7
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ja miałam miniaturę, co prawda w okresie, w którym nie miałam wpływu na jego wychowanie, ale mam wrażenie, że bardzo się różnią od olbrzymich. Pies był dominujący i bardzo hałaśliwy, ale wychowywała go babcia, czyli tak jakby wychowywał się sam. Ogólnie czasem mi się wydaje, że wiele małych terierów żyje, by szczekać.

Czy Twój też jaśnie szanownie wyciera po posiłku brodę o tapicerowane meble? Słyszałam, że to u nich cecha dość charakterystyczna

Za to one chyba niespecjalnie linieją. Wolałabym fryzjera niż życie w sierści jakie mi moje fundują Z dwóch regularnie wyczesuję pełnowymiarowy, trzeci egzemplarz.

New Me swojego czasu prowadziłam DT i tak połowa tych fundacyjnych psów była idealna i niczego nowego się nie musiała uczyć, ot do kochania. Na FB jest mnóstwo grup - adopcje konkretnych ras, adopcje w Twoim mieście. Tam też możesz poszperać. W zasadzie wszystkie moje psy od jakichś 11 lat adoptowałam z facebooka.
sznaucery nie są terierami, ale fakt, potrafią być hałaśliwe (nie odstraszają wielkością więc nadrabiają szczekaniem), sznaucer nie linieje ale czesanie, kołtuny, strzyżenie, trymowanie-to pochłania dużo czasu jeśli chce się żeby pies wyglądał jak sznaucer.
wycieranie brody to standard, u mnie tylko o dywan bo na meble tapicerowane wchodzić mu nie wolno ale miniatura teściów miała nawet swój osobisty fotel
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując