Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-03, 20:51   #1664
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Cate, zalecam poczytanie podwieszonych linków. Kilka razy już zaczynałam odpisywać na Twoje posty... i za każdym razem odpuszczałam. Uwierz mi, Twoje zarzuty (pytania?) nie pierwszy raz pojawiają się na forum. Niestety, nie znasz podstawowych wiadomości albo nie przyjmujesz ich "głębiej". Choćby mówiąc o tak ważnej ochronie przed UVA a później pisząc o niewielkiej różnicy między filtrem 15 a wyższym.
Nie chodzi o to, że osoby używające wysokich filtrów używają tylko SPF 50. Chodzi o to, że te z filtrem SPF 50 mają zazwyczaj najwyższe wartości w ochronie przed UVA czyli wskaźnik PPD oscylujący wokół 30. Jest też wskaźnik IPD, ale większość firm używa PPD (z IPD kojarzę tylko Avene). Oczywiście, to że filtr ma wartość SPF 50 nie znaczy że automatycznie będzie miał PPD 28 czy 31, dlatego tak ważne jest mądre (świadome?) dobieranie filtrów. Dlatego tyle osób używających filtry zżyma się na "ułatwienia" wprowadzone w oznaczeniach filtrów, czyli zamiast konkretnych wartości - podają UVA Ultra. Bo jest różnica, mimo że SPF 50 chroni tylko o kilka procent lepiej od SPF 15.
Czy trzeba się smarować SPF 50? Nie, można znaleźć SPF 30 z PPD 20 (np. filtr do skóry trądzikowej z General Topics) i smarować się nim na co dzień. Na plażę zalecałabym jednak wyższą ochronę przed UVA
O przenikających filtrach też wielokrotnie było mówione na forum, wystarczy poczytać. Tak samo o tym jak wzrosła ilość zachorowań na raka skóry po tym jak ludzie zaczęli stosować filtry. Dlaczego? Bo czuli się dzięki nim bezpieczniej i smażyli się jeszcze dłużej, często bez reaplikacji.

Zapraszam do lektury.
Gdzie mozna dostac ten filtr General Tropics?
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując