Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dziewczyny z UK - łączmy się! Część IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-09-13, 11:04   #463
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dziewczyny z UK - łączmy się! Część IV

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
Wątek widzę dawno nie odwiedzany ale może jednak ktoś zajrzy i odpisze
Mam pytanie - na jakim teraz poziomie są koszty życia w UK, ile realnie można odłożyć zarabiając 10 funtów na godzinę (wynajmując pokój i żyjąc bez szaleństw ale na normalnym poziomie bez odmawiania sobie drobnych przyjemności)? Jeśli ma to znaczenie to praca po 11 godzin więc pewnie to będzie po 4 nocki w tygodniu plus czasem jakieś nadgodziny czy dodatkowa nocka.

Edit. wiem, ze u każdego to będzie inaczej ale tak orientacyjnie chciałabym się chociaż dowiedzieć...
Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Nie wiem czy na prąd, gaz, internet, telefon i council (nie zawsze jest w cenie najmu) starczy te 250 aktualnie. Przyjaciółka ma ok 1700 na rękę, wynajmuje mini kawalerkę i z tego co wiem ciężko jej coś odłożyć( pracuje w biurze a myśli o weekendowej pracy dorywczej, właśnie żeby sobie coś odłożyć na czarna godzinę). W UK najbardziej opłaca się życie w parze, taka prawda.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
odliczając komunikację - główny transport to rower, miasto to Leicester.

czyli przyjmując (wszystko na oko oczywiście)
najem za te ok 500 skoro to mniejsze miasto,
zakupy miesięczne 200, nawet niech będzie 250
i zakładając 250 na jakieś inne opłaty czy ciuchy/rozrywkę,
to spokojnie bez zbytniego spinania się te 500 funtów powinno dać się odłożyć?

jesli wynajmiesz pokoj to szukaj takiego z rachunkami w cenie ale watpie ze w £500 sie zmiescisz.
jesli chcesz mieszkac sama to studio w mniejszym miescie £800-1000
council tax 150
gas/electric 100
internet 30
woda 20-30
jedzenie: 300 na osobe licze
dojazdy do pracy zalezy od miejsca odleglosci itd.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując