Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-04-23, 21:09   #3689
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
W ogóle nie wiecie jak mnie do szalu doprowadzają ludzie, którzy mi w osłupieniu mówią, ze ja nie wyglądam na swój wiek. No nie wyglądam i co to zmienia? I trzeba mi to mówić? Do tego polowa szepcze za plecami, ze na bank robię sobie botoks i liftingi, tylko kłamie, ze nie. No nie robię - jeszcze.
Wiesz mnie zawsze po takim komentarzu zastanawia jaki jest punkt odniesienia. Wszystkie moje dobiegajace 40stki kolezanki sa wysportowane, dobrze ubrane, wypielegnowane i nie stronia od medycyny estetycznej. Jaki ten "na swoj wiek" wyglad ma byc?

Cytat:
Napisane przez Cinde_x Pokaż wiadomość
https://www.elle.pl/artykul/trend-na...P6s#lyn-slater

Mój TŻ raz mi powiedział, że ubrań nie powinno dzielić się na "stosowne do wieku", a na takie, które albo dobrze na nas wyglądają albo nie. Metryka ma z tym niewiele wspólnego.
Bardzo sie zgadzam. Na szczescie tu, gdzie mieszkam panuje dosyc mocno posunieta swoboda ubraniowa, raczej nie spotykam sie z komentarzami, ze cos nie przystoi. Natomiast podoba mi sie przestrzen w mediach/modzie dla kobiet w kazdym wieku. Sledze fashion weeks, widze u wielu projektaktow na wybiegu modelki pod 50tke, co jeszcze ta dekade temu bylo traktowane jako kontrowersja. Podobnie zreszta na edytoriale w Vogue trafiaja dziewczyny plus size i starsze babki, swiat mody sie mocno poszerzyl.

A Was spotkaly kiedys komentarze na temat niestosownosci ubioru?

Wpadl mi w rece artykul o aktualnych trendach w makijazu i kolorowce. Nawet nie zdawalam sobie sprawy, ze obecnie makijaz ma przede wszystkim nadac twarzy mlodego wygladu - mocno uniesione brwi, "lifting" za pomoca korektora, rozowe policzki, soczyste usta, glass skin itd. W poprzednich latach kolory graly wieksza role, tak teraz mlodosc, mlodosc, mlodosc. Cokolwiek kladziesz na twarz, wygladaj mlodo.
Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Jakie było najbardziej egzotyczne miejsce, które odwiedzilyscie? Soso, Ty jesteś oczywiście poza konkurencja ale ogólnie, gdzie świat Was zaskoczył, kompletnie?
U mnie to beda Chiny. Bardzo egzotycznie pod wieloma wzgledami, zwykle zakupy w supermarkecie byly wyzwaniem, placic nie mozna ani karta Visa ani Mastercard ani American Express, a kas gotowkowych ni ma. Przemieszczanie sie z miejsca na miejsce utrudnione bez dostepu do internetu, stacje metra bez "normalnych" liter. Menu w restauracjach bez zdjec i wersji po angielsku, obsluga proponowala bardzo fajna opcje - przejsc sie miedzy stolikami, pozagladac ludziom do talerzy i pokazac na co mam ochote. Jedzenie tak ostre, ze wypalilo mi ranki w kacikach ust. Bylam tez notorycznie nagabywana przez przypadkowych ludzi proszacych o zdjecie. Niektorzy robili zdjecia z ukrycia, w restauracji jak jem. Mnostwo przykladow szoku kulturowego moglabym tu naprodukowac. Ale i tez przyznaje, ze poszlam po bandzie i zapedzilam sie w zupelnie nieturystyczne rejony. Niemniej przyroda w Chinach jest obledna, ludzie ogolnie zyczliwi i pomocni, mam nadzieje jeszcze wrocic. Tym bardziej, ze mam przyjaciolki Chinki, wiec i troche wgladu w tamtejsza mentalnosc.

Mag, mam zazdro o kolo podbiegunowe
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując