Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-07-11, 18:03   #2825
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mamy niestety w Polsce brak aktywności dla seniorów. Jakiejś głupiej świetlicy, sali do bilarda, no nie wiem, czegoś fajnego, co sobie można porobić.


Z drugiej strony kiedy próbowałam coś takiego zorganizować (pracowałam w bibliotece publicznej przez pewien czas), to nikt na to nie chciał przychodzić, bo "to głupie" i "a po co". Próbowałam różnych bingo, brydża, pokera, nauki języka, seansów filmowych, bardziej jako pretekst, żeby sobie wyszli z domu.







Więc nie wiem, jakie jest rozwiązanie. Może po prostu ja nie mam siły przebicia, komuś innemu by się udało.

U mnie w mieście był rynek/ park z drzewami, ławeczkami i stolikami z szachownicą. Mnóstwo dziadków przesiadywało tam w ciepłe dni i grali. Miasto postanowiło unowocześnić, więc drzewa wycieli, zalali betonem. Co z tego, że są nadal tam szachownice, gdy nikt w słońcu nie będzie tam siedział.


Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Na tym m.in. polega wykluczenie, że trzeba też przebić tę barierę pozornego braku sensu.
Swoją drogą Tinker, widzisz, jak można zrobić coś pozytywnego, nawet ciągle narzekając na kolejne grupy społeczne?

I przebić się przez barierę wstydu.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując