Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-09-15, 14:35   #1785
semolinaa
Raczkowanie
 
Avatar semolinaa
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 53
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.



---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Sertralina może, choć nie musi wpływać na apetyt i nieznaczne zwiększenie wagi - mam pacjentów, ktorzy tyją na Zolofcie, mam tez takich, którzy nie tyją ani grama. Jeśli waga idzie do góry podczas stosowania antydepresantów to można rozważyć inne SSRI (vide wspomniana fluoksetyna), ewentualnie SNRI jak wenlafaksyna czy Wellbutrin, kompletnie neutralne wagowo. 2 tygodnie to krótko; jeśli skutki uboczne utrzymują się dłużej niż 4 tygodnie to pogadałabym o tym z psychiatra i poprosiła o zmianę leku, ew.dawki.

Co do lekow i terapii - tak, lekami wpływamy na zmniejszenie objawow i poprawienie funkcjonowania, ale żaden lek na świecie nie zmieni na dobre schematów myślenia i reagowania; kombinacja leków i terapii jest bardzo często dobrym pomysłem.

(i tak, wiem jak to jest z tej drugiej strony tez).





Dziękuję za odpowiedź na mój post. Kiedy tak naprawdę sertralina w pełni zaczyna działać? U mnie mija ponad 3 tygodnie, a wciąż dopadają mnie jakieś absurdalne lęki, których wcześniej nie miałam.

Czy fluoksetyna też jest odpowiednim lekiem na zaburzenia lękowe?
semolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując