Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? Część XXI!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-09-18, 08:45   #991
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Fajnie tak wypoczywać na spokojnie, co ciekawego czytałaś?
Wesele, na którym byliśmy to też raczej ostatnie, bo od strony męża praktycznie nie mamy rodziny, od mojej strony rodzina najbliższa jest mała, dalsza spora, ale rozsiana po Polsce i nie ma zwyczaju zapraszać na wesela nikogo poza tymi, którzy mieszkają w pobliżu. Jest jeszcze rodzina, która mieszka niedaleko mojej mamy, ale poza "dzień dobry" nie mamy kontaktu i dobrze, bo ich nie lubię
Wracając do wesela, było to kameralne przyjęcie, msza w malutkim kościółku, impreza w winiarni, sympatycznie było.



To też mój awaryjny obiad, kiedy mam kwadrans na gotowanie



Uwielbiam



Szkoda, że nie do końca się Wam udał urlop i mam nadzieję, że Twój TŻ szybko wróci do zdrowia, wiem co to znaczy problemy z zatkanym uchem i współczuję bardzo.

U nas dziś obiad, na który nie skusiłabym Pelagii, czyli ryż z kurczakiem, tym razem po chińsku

Przeczytałam: "Śmierć all-inclusive" Magdy i Piotra Mieśnik, i dwie powieści funeralne: "Gwóźdź do trumny" i "Kopnij w kalendarz" Moniki Wawrzyńskiej. Pierwsza pozycja była dla mnie ciekawa, przy pozostałych dwóch można się uśmiać. Dziwna literatura, wiem
Teraz czytam "Stare kości" Prestona i Childa, drugi tom serii Nora Kelly.



Małe przyjęcie weselne i to jeszcze w winiarni - ale super .


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Haha, Marza ja właśnie na chińskie miałabym chęć, ale może w wersji makaron i wołowina [emoji6]
Wczoraj byliśmy na imprezce u znajomych, więc nie musiałam gotować. Zobaczcie jakie cudo z buraczków wyczarowała moja przyjaciółka. Buraki osobiście przez nią wyhodowane w ogródku, a następnie lekko ukiszone. Nasturcje też "domowe".
Dziś mieliśmy jechać na grilla z rodzinką TŻ-ta, ale spadła na nas kolejna plaga (egipska) i zaczyna go rozkładać przeziębienie... [emoji51]
Na obiad był dorsz panierowany, puree i resztka zasmażanej kapusty. Zrobiłam też gulasz z indyka na jutro, a w piecu siedzi chleb [emoji846]Załącznik 7793949Załącznik 7793950

Wysłane z mojego SM-A920F przy użyciu Tapatalka

Ale cudne te buraki z kwiatami nasturcji!

Rybka z puree wygląda przepysznie



W sobotę zrobiłam gołąbki z mięsem mielonym z szynki wieprzowej, kaszą gryczaną i pieczarkami.

Wczoraj - spontaniczny wypad do Sandomierza. Poszliśmy do ulubionej knajpki na zupę. TŻ zamówił krem dyniowo-kokosowy a ja zalewajkę leśną z wkładką w postaci puree ziemniaczanego z koperkiem. Po powrocie zjedliśmy jeszcze po gołąbku.

Upiekłam również bułki bambusowe.


Dziś będzie ciąg dalszy gołąbków.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230917_141026.jpg (68,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230917_141022.jpg (80,7 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230908_133427.jpg (165,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230917_170336.jpg (179,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230916_170816.jpg (94,6 KB, 30 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując