Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-11-01, 16:31   #2726
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 342
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Mneutrina Pokaż wiadomość
Mam pytanie w kwestii starania się o pracę. Marzy mi się praca w agencji reklamowej w Warszawie. (Albo nawet inna) Czy wypada/można "z ulicy", nie umawiając się wcześniej przyjść po prostu (jak do lekarza, bez wczesnego umawiania się, ale np. z nagłą potrzebą, zazwyczaj udaje się) i spotkać się z kimś decyzyjnym i porozmawiać? Mam studia wyższe kulturowe i myślę, że mogłabym coś wnieść do zespołu. Planuję "obskoczyć" kilka agencji. Nie chodzi o jakieś super stanowisko, ale na początek cokolwiek, podawanie herbaty, nawet jakieś prace porządkowe, aby pobyć w takim środowisku. Czy widzicie w tym sens? Zauważyłam, że lepiej spotkać osobiście niż np. wysyłać aplikacje online.
Przecież jeśli chodzi o spore agencje to nawet Cię nie wpuszczą. Korpo w Warszawie mają recepcje i jak nie jesteś umówiona nie masz szansy wejść. W najlepszym razie wezmą od Ciebie na recepcji CV i przekażą przypadkowej osobie, która pomyśli, że jesteś dziwna, żeby dostarczać ręcznie zamiast mailem.

Daj sobie spokój. Dzwonienie jest ok. Pisanie też. Ale podejście to hardcore niepraktykowany od lat, chyba że masz na myśli takie maleńkie "agencje", ale nawet wtedy miałabym wątpliwości.

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2023-11-01 o 16:33
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując