Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "Ojciec nieznany" - pomozcie!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-11-04, 08:54   #40
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile Dot.: "Ojciec nieznany" - pomozcie!

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<<
Napisalam wyraznie, ze ojciec nie chce przekazac nazwiska z powodow osobistych ktore doskonale rozumiem i nie potepiam go za to. w takim razie przekaze mu swoje nazwisko - nie wiem czy w takim razie mam podac czy ojciec jest nieznany i dlatego podaje swoje. W kazdym razie nie bedzie moje dziecko nosic tego nazwiska i tyle. A zadnych dodatkowych pieniedzy z tego miec nie bede, wnioskuje z tego co tu dziewczyny napisaly. Napisalam: bede sie ubiegac o to co mi przysluguje. Naciagac prawa nie mam zamiaru. A Ci co tak uwazaja, niech sobie mysla co chca. z drugiej strony smieszy mnie to. To chyba dobrze, ze chce sie dowiedziec co mi przysluguje, jesli nie mam o sprawach prawnych pojecia. A te osoby co pisza o tym calym "oszustwie" to chyba sadza ludzi po sobie. Bo mi np. nie przyszloby do glowy, zeby osoba, ktora tak jak ja pisze z prosba o wytlumaczenie, chciala sie dowiedziec w jaki spsob moze oszukac, zeby zgarnac to pare zlotych wiecej. Smieszne... Na pewno nie pisalabym w tej sprawie na forum. Oczywiscie niektore osoby nie potrafia zyczliwie odpowiedziec na pytanie i poradzic, (tak jak to np. zrobily paula czy mariqa) tylko od razu "wyrazaja swoje zdanie" (no bo oczywiscie bron Boze "nie osadzaja" i nie krytykuja heh...) piszac "szlag mnie trafia (...) chodzi ci o zwykle oszustwo?!!?!?!" itp. itd.
A ze strony prawnej wydaje mi sie, ze dopoki nie zamieszkam razem z moim ukochanym to bede samotna matka. Bo rownie dobrze tak samo bedzie sie zachowywac moja babcia czy ciocia, przychodzac, odwiedzajac, bawiac, opiekujac sie i kupujac mi jakies potrzebne rzeczy tj. ubranka, witaminki i inne akcesoria. Napisalam, ze bedzie ze mna wychowywal, bo nie zrzekl sie dziecka i bedzie jego ojcem, chociaz bedzie je tylko "odwiedzal", tak jak inni krewni. Dlatego chcialam sie dowiedziec jak to wyglada od strony prawnej, bo porod niedfaleko, a ja jakies papiery bede musiala podpisac. Teraz juz wiem, ze nawet w takiej sytuacji dodoatkowy zasilek mi nie przysluguje i nie mam zamiaru naginac prawa, zeby go dostac. Irytujace bylyby dla mnie jakies "sprawdzanie" przez osoby do tego upowaznione, wiec dla tych paru zlotych nie mam zamiaru oszukiwac.
A jesli chodzi o oszustwa, to zastanowcie sie tez czy takie osoby co oszukuja, czesto nie robia tego aby przezyc. Bo np maja meza alkoholika, ktory nie daje zonie pieniedzy i wynosi jeszcze wszystko z domu.
Sama nie pochwalam oszustwa, ale nie mi oceniac zachowanie innych ludzi, bo za to ich osadzi Bog.
Ja wiem, ze postepuje zgodnie z wlasnm sumieniem i nie obchodza mnie Wasze "sprawiedliwe" komentarze. Jednak mimo wszystko motyw oszustwa skierowany w moja strone przewinal sie tutaj za duzo, pomimo moich sprostowan. Nie lubie jak ktos mnie bezpodstawnie oczernia. Bo pomimo ze ktos napisze: "wyrazam tylko swoje zdanie" to jednak jest to automatycznie skierowane w moja strone, jako autoce watku i nie w smak mi jest byc nazywana "oszustka".
Na tym zakoncze i pozdrowie wszystkie osoby, ktore odpowiedzialy mi na moje pytanie. Najlepiej bedzie jak wybiore sie do MOPsu. Tam przynajmniej nikt nie bedzie w moim kierunku wysuwal niesprawiedliwych komentarzy.

ja ******le.....ze sie tak brzydko wyraze,co z ksiezyca spadlyscie!Pochwalam to co powiedziala czarnulka bez 2 zdan i pzylaczam sie rowniez do ost wypowiedzi Pauli i Vivien!Nawt gdyby dziewczyna chciala oszukac panstwo to nie znacie dokladnie jej sytuacji bo nie jetescie czarnulka wiec po co gadacie jak tak mozna oszukiwac itd.Wezcie sie na siebie patrzcie!Dziewczyna poprosila o rade a tu tylko pare osob zyczliwie poradzilo co robic...kurde az mi cisnienie wyskoczylo(musze sie uspokoic bo moj maluszek to odczuje)Gorace pozdrowki dla Czarnulki i innych "normalnych"dziewczyn
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując