Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-10-21, 15:57   #2987
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
Ja też fachowcem nie jestem, ale tak kojarzę, że endometrium to nabłonek macicy i musi być odpowiednio gruby, żeby się zarodek mógł wygodnie usadowić. Jak jest za cienki, trzeba jeść orzeszki i morele i winko
A endometrioza jest wtedy, gdy ten nabłonek pojawia się również w miejscu, w którym nie powinno go być, np w jajowodach... mogę się mylić, może się ktoś mądrzejszy wypowie
Tak- Występowanie endometrium poza jamą macicy nazywane jest endometriozą.
Schorzenie to najczęściej występuje u kobiet w wieku rozrodczym (8-15%) z czego w grupie kobiet niepłodnych sięga nawet do 50%. Endometrioza zaburza płodność poprzez zaburzenia w funkcjonowaniu jajowodów często powodujące ich niedrożność, zaburzenia funkcji jajnika oraz zaburzenia w interakcji plemnik-komórka jajowa. Ponadto może powodować nieprawidłowości na tle immunologicznym uniemożliwiające zagnieżdżenie się zarodka w jamie macicy
.
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora