Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - decoupage-kompendium wiedzy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-08, 21:03   #62
mag_rat
Zadomowienie
 
Avatar mag_rat
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: spod kordły.
Wiadomości: 1 931
Dot.: Help

Cytat:
Napisane przez kawa80 Pokaż wiadomość
Witam.
Przekopałam trochę wizażu, ale niestety nie znalazłam odpowiedzi, może dlatego że użyłam nie właściwych haseł w wyszukiwarce. Postanowiłam dlatego założyć ten wątek. Mam kilka pytać co do farb i innych dodatków. W decou macie sporo doświadczenia z farbami więc powiedzcie mi jeśli możecie:

1. Chciałabym sobie pomalować kilka bombek choinkowych, jakie powinnam kupić do nich farby?

w zeszłym roku gdy próbowałam coś namalować, farba nie trzymała się bombki, spływała mi, a po przeschnięciu traciła kolor, po polakierowaniu to już nic nie było widać

2. Gdy już doradzicie mi jakie farby to po namalowaniu motywu czym najlepiej utrwalić malunek?

3. Jakie pędzle, z jakiego włosia


Z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość
Hej,ja to tam ekspertem raczej nie jestem,ale postaram się odpowiedzieć

1) farby akrylowe, są gęste, nie spływają, mają dobrą przyczepność, ale jeśli twoje bombki są bardzo śliskie to proponowałabym jeszcze medium zwiększające przyczepność np firmy TO-DO, które stosuje się jako pierwszą warstwę farby. Tak sobie myślę,że można by też spróbować zmatowić powierzchnię papierem ściernym,ale tu mogłaby się wypowiedzieć bardziej doświadczona w bombkach wizażanka...

ja używam akryli w tubkach-bardzo gęste, na pewno nie spłyną, i farby akrylowej duluxa "do kaloryferów"- również gęsty, nie spływa.

2) Po malowaniu najlepiej utrwalić lakierem akrylowym... jeśli zdecydujesz się na decu to dodatkowo motyw pokrywa się warstwą tego samego kleju, którego używa się do przyklejania.

3) Co do pędzli to mogę się najwyżej powiedzieć o stopniu miękkości i kształcie- jak dla mnie najlepsze są te o średniej twardości, o włosiu ok.2 cm długości, i o okrągłym kształcie.

Na włosiu się nie znam

Mam nadzieję,że choć odrobinkę pomogłam,ale reszta dziewczyn też zapewne dorzuci coś od siebie zaraz
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508355
Czarne, nowe botki na wymianę 38

mag_rat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując