Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - kto mi wytłumaczy co to jest saldo? bankowca mi trza
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-10-04, 13:21   #17
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: kto mi wytłumaczy co to jest saldo? bankowca mi trza

Cytat:
Napisane przez zuziunia13 Pokaż wiadomość
Saldo w księgowości a w banku to 2 różne rzeczy. Saldo księgowe to rzeczywiście różnica między stroną debet (nie mylić z takim debetem pożyczką) a stroną credit.

Saldo w banku oznacza obrót na koncie. Jeżeli dostałaś np. wypłatę 700zł to Twoje saldo = 700zł czyli największa kwota jaka wpłynęła w tym m-cu. A że wydałaś 400zł to do dyspozycji pozostało Ci już 300zł.

A to oznacza że nie masz żadnego debetu. To tylko strony kont tak się nazywają. Są jeszcze odpowiedniki tych nazw Debet=Winien, Credit=Ma. Jak kto woli.
Oczywiście, to są dwa różne salda. Natomiast nie stwierdzałabym na pewno, że to oznacza że nie ma debetu. Vide- moje tłumaczenie, zaufaj, tłumaczę z doświadczenia. Są banki, które debet w koncie pokazują właśnie jako saldo bez minusa niestety.
Cytat:
Napisane przez aga_xy Pokaż wiadomość
Nie czytałam całego watku, więc moze juz ktoś wytłumaczył z polskiego na nasze.
1. Saldo to stan konta po zaksięgowaniu operacji przez bank.
2. Dostępne środki to Twoje srodki do dyspozycji
To,ze te dwie kwoty się różnia oznacza,ze bank wie,ze np. płaciłaś gdzieś karta i wydałaś 400 zł. i zablokował juz tą kwotę na Twoim koncie, ale jeszcze nie zaksięgował . Ufff było jak dla blondynek??
Aga xy - no widać że nie czytałaś , bo wszystko już zostało roztłumaczone .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...

Edytowane przez anciaahk
Czas edycji: 2006-10-04 o 13:24 Powód: dopisek
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując