Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-29, 13:33   #1
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia

Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))


Cześć wszystkim
Od jakiegos czasu czytuje namiętnie forum kosmetyczne i biochemiczne i szczęka mi odpada kiedy zdaję sobie sprawę z własnej niewiedzy Do tej pory miałam się za osobę raczej zorientowaną w ogólnie pojetej pielęgnacji, ale tak coś widzę, że to raczej marketing koncernów kosmetycznych zadziałał, a to co wiem to asortyment perfumerii
Jakis czas temu napisałam na forum kosmetycznym o swoich problemach z cerą, stamtąd sie dowiedziałam że najlepszym wyjściem byłoby zamówienie w necie zestawu składników z których sama zrobiłabym serum, peeling, tonik i olejek.Oto link do mojego postu http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=160701
Polecanego zestawu jeszcze nie kupiłam, bo nęka mnie pytanie czy to na pewno to czego potrzebuje akurat moja skóra? Czy zawartość alkoholu oraz ilość witaminy C i E jest dla mojej wrażliwej, naczynkowej, przesuszonej, szarej skóry nie za duża????
Troche mnie też zastanawia fakt, że te zestawy są uniwersalne niby, dla każdej skóry będą dobre?Dziwne to jak dla mnie... Oświećcie mnie proszę!

Kolejne pytanie dotyczy składników. Szukałam na tym forum jakiejś jednej, klarownej listy, ale zamiast tego znałazłam tysiące postów w których o różnych składnikach można poczytać. Tylko wiecie, to dość kłopotliwe dla każdego to ma ochotę np szybko wydrukować liste składników pożądanych i zakazanych i wybrać się z nią na poszukiwanie kremu
Czy któraś z Was znalazłaby trochę siły, ochoty i czasu na sporządzenie takiego czegoś? Choćby w wymiarze podstawowym

Jak na razie bez listy pobawiłam sie wczoraj w analizowanie składu kremu intensywnego Iwostin nawilżającego o przedłużonym działaniu. http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7212
Ze zgrozą dojrzałam w nim całe mnóstwo złego Kurczę, kupiłam go wczoraj i dziś zastosowałam po raz pierwszy, ma miłą konsystencję, moja skóra dobrze go przyjmuje, jeszcze mnie nie uczulił, na razie nic więcej powiedzieć nie mogę...

Ostatnia prośba, o analizę kremu pod oczy który kupiłam 2 m-ce temu w Szwajcarii - JUVENA z serii Juvedical, Renewing Eye Creme (skin nova technology). Wydałam na niego kupę kasy ale pani w perfumerii była niezwykle wygadana, przekonująca i sprawiała wrażenie fachowej. Mnie fachowa ekspedientka zawsze i do wszystkiego nakłoni Chciałam cos na zmarszczki mimiczne, z botoxem może ale on twierdziła że jeszcze nie potrzebuję bo takie zmarszczki jak moje ( przy śmiechu) mają nawet dzieci... Teraz troche z ulotki:
"....krem jest tworzony w oparciu o wiedzę i technologie medycyny od nagłych wypadków ( emergency medecine). Laboratorium Poparzeń ( tej nazwy tez nie przetłumaczę) w Lyonie jest jednym z największych instytutów specjalizujących się w rekonstrukcji skóry poważnie uszkodzonej, zranionej. (np na skutek ciężkich oparzeń).....
Profesor Odile Damour stworzył technologie zdolną do odtworzenia środowiska idealnego dla regeneracji skóry zniszczonej....
Renewing Eye Creme . Basa-krem specyficznie zaadaptowana do wrażliwej okolicy oczu. Dzięki tej nowatorskiej bazie, epiderma jest doskonale chroniona od zewnętrznych zagrożeń i pozostaje długotrwale nawilżona...."
to tyle od producenta w skrócie i wolnym tłumaczeniu.

Czy któraś z Was mogłaby mi zanalizować składniki tego kremu? Powiedzieć co w nim właściwie siedzi????

Aqua, Glycerin, Polydecene, Hydrogenated Polyisobutene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Triso-Stearyn, C12-16 Alkohols, Tocopheryl Acetate, Cyclomethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydro-Genated Lecithin, Sutyrospermum Parki, (Shea Butter), Octyldodecanol, Ceramide 3, Chitosan, Soluble Collagen, Squalane, Lysine Hydrochloride, Threonine, Arginine, Serine, Histidine, Glycine, Tryptophan, Folic Acid, Calcium Pantothenate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Palmitic Acid, Glyceryl Polymethacrylate, Polyvinyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Disodium LDTA , Tromethamine, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Chondroitin Sulfate, Glucose, Potassium Chloride, Magnesium Sulfate, Calcium Chloride, Imidazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Iso-Butylparaben.

Uffffff
Teraz grzecznie cekam na odpowiedź

Edytowane przez poonia
Czas edycji: 2006-12-29 o 14:58
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując