Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Część V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-17, 17:35   #4425
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pewnie mało kto mnie tu już kojarzy, bo widzę nowa ekipa w większości (stara już zapuściła swoje i opuściła wątek ), ale mam do Was pytanie: zauważyła któraś wzmożone wypadanie włosów ostatnio?
Ja ciebie kojarzę . Byłaś przy finiszu, gdy ja nawróciłam się na jedyną słuszną drogę . Przyznam, że u mnie lecą ostatnio włosy, aż dziw, bo nigdy nie miałam z tym specjalnych problemów. Wypadały tylko przy np. zbyt długim olejowaniu skalpu, albo po farbowaniu, ale same z siebie nigdy.
Teraz, mimo wcierek, supli i standardowego dbania mam szczotkę całą w kłakach .

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Również posiadam szczotkę z naturalnego włosia i tak mi elektryzuje włosy, że pełni rolę ozdoby łazienkowej A jak jest u Ciebie?
Mi też elektryzowała, przeczytałam że trzeba ją pomoczyć i lekko natrzeć włosie odżywką (antystatyki) lub płynem do prania; potem lekko spłukać, zostawić do wyschnięcia i powinno być w porządku

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Co do ścięcia, ja się trochę bronię, bo jednak długie włosy to długie włosy, tzn jakoś jest tak przyjęte, że dziewczyna z długimi włosami uważana jest za atrakcyjniejszą, że wygląda korzystniej, że bardziej dziewczęco... A moje nie są aż tak tragiczne, bym musiała od razu bardzo ścinać. Jak się na to zapatrujecie?
Każdemu co innego pasuje, ale wiadomo, jak nie nazywamy się Halle Berry, to krótka fryzurka jest ryzykowna . Nasza uroda nie zawsze obroni się sama.
Względna jest też długość włosów długich, bo np. dla mnie długie to już takie ciut za ramiona.
Nie podobają mi się tak samo nieułożone krótkie włosy, co zapuszczone długie włosy - jedno i drugie jest co najmniej nieestetyczne, a najczęściej zwyczajnie szpeci. Uważam że najlepsza jest długość średnia, za ramiona. Włosy mają być przede wszystkim zdrowe i dobrze ułożone, wtedy to bez względu na długość dodadzą uroku.
Sama noszę dla wygody włosy za ramiona. Jak miałam krótsze to więcej było z nimi zachodu (kręcioły, a ja je uparcie rozczesuję i prostuję na szczotce ) - teraz zwiążę, rozczapirzę i wychodzę z domu .

Cytat:
Napisane przez natka605 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny nie wiem gdzie się odezwać więc postanowiłam napisać tutaj. Nie farbuje włosów od grudnia bo strasznie mi wypadają do tej pory. Jednak kiedy patrze na odrosty kusi mnie farba.. Załączam zdjęcia. Co myślicie? Czy faktycznie wyglądają aż tak niechlujnie jak mi się wydaje? Chciałabym mieć już swoje całe naturalne rozjaśniałam je farbami ale 2 razy położyłam Cassie z Khadi dlatego taki dziwny kolor może się wydawać.
Polecam wcierki, suple, wzmożoną pielęgnację - gdy poczujesz ile wysiłku włożyłaś w naturalki, to nawet przez myśl ci nie przejdzie słowo "farba" . Ja się zwyczajnie brzydzę teraz farbowańcami!
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora