Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera mieszana, rozszerzone pory, wągry, blizny, cera "zniszczona"
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-08-03, 23:10   #9
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kolejne pytanie o indyw.porade...

Na szorstkość skóry na ciele: peeling + porządny natłuszczający balsam.

Na twarzy masz zaskórniki zamknięte, ciężko się toto usuwa, ale mogłabyś spróbować kremów z kwasami, szczególnie BHA (pomogłoby też na rozszerzone pory), tylko że u nas ciężko coś dobrego kupić. Może wypróbuj Effaclar K aptecznej firmy La Roche Posay, to wprawdzie nie są kwasy BHA, tylko LHA, działają łagodniej, ale w sumie podobnie do BHA. Cięższą artylerią jest Lysanel firmy SVR, połączenie kwasów AHA i BHA, odradzam jednak używanie bez uprzedniego przygotowania skóry do kwasów (mnie prawie wyżarł, ale ja mam cerę wrażliwą). O kwasach znajdziesz dużo informacji w artykułach Basi Kwiatkowskiej na głównej stronie Wizażu. Ważne: z kuracją poczekaj do jesieni i połącz ją z dobrą, codzienną ochroną przeciwsłoneczną (kremy apteczne: Vichy, la Roche Posay, Avene w pomarańczowych opakowaniach, SVR, Bioderma).

Do oczyszczania twarzy proponuję peeling enzymatyczny, w żadnym razie nie ziarnisty, może jakąś maseczkę z glinki.

Tym niemniej warto by było zgłosić się do dermatologa. Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując