Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Włochy- najważniejsze porady dla turystów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-04-06, 12:12   #29
BillieJean
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 767
Dot.: Włochy - jakie tam sa ceny

Cytat:
Napisane przez uciekająca_marchewka Pokaż wiadomość
Ja jadę jakoś w lipcu na obóz do Bellarii (??) k. Rimini i też nie wiem ile wziać kasy Ogólnie pobyt ma trwać ok 9 dni, z dojazdem 12. Myślicie, że jakieś 50 euro mi starczy ? I czy za to będę mogła kupić coś dla siebie, jakiś fajny ciuszek, czy niestety tylko na żarełko, lody itd. ? Posiłki są wliczone w koszty obozu więc będę tylko jakieś słodkie rzeczy chipsy i napoje...

A właśnie, jak jest z ubrankami ?? Drogie są ??
Włochy to jeden z najdroższych krajów południowej Europy (w sumie poza Francją to chyba najdroższy).
Z 50 euro nie wyżyjesz.
Of course, to zależy, ale np. ja jako osoba oszczędna nie mogłam wytrzymać na plaży w tym upale bez butelki wody, albo lodów - ok 2,3 euro, przy czym jak jest dłuższe wyjście na plazę, powiedzmy 4 h, to nie wyrobi się na tej jednej butelce i jednej gałce, za duży spiek. Jak wracasz, kupisz sobie w sklepie podwieczorek, dajmy na to batonik za 2 euro i już 10 euro poszło się kochać.
Wieczorem wyjście na deptak, kupisz pocztówki, znaczki, pogoda cieplutka, atmosfera mmm, kupisz lodzika, albo sorbet, żelki, 20 euro nie ma.

Można oczywiście żyć jak asceta i odmawiać sobie wszystkiego, ale dla mnie takie wakacje nie miały by tego uroku.
Pooozdro ;p;d;*
__________________
Just be ... & live

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post21878958
BillieJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując