Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 15:18   #132
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
a oprócz tego zawiera alkohol cetylowy i glikol propylenowy, które zapychają

a mydło naturalne to nie zwykłe mydło, jest zrobione z olejów np palmowego i laurowego - nie wysusza, nie uczula, nie zapycha, lekko nawilża, nie ma po nich uczucia ściągnietej buzi

bardziej ryzykowne jest "dotykanie twarzy" chemicznym cetaphilem niż całkowicie naturalnym mydłem

nie no wogole parabeny to same dobroci

ale co tam ja się pewnie znam
Nie mówię, że parabeny są super i najlepiej to sobie z nich okłady robić. Ale w ciągu kilku ostatnich lat zostały tak dobrze przebadane, że ja się ich nie boję

Mówienie to zapycha, a to nie zapycha jest strzelaniem na oślep. Mnie ani alkohol cetylowy nie zapycha ani tym bardziej glikol propylenowy. Wszystko zależy od stężeń i reszty dodanych składników. Bardziej bałabym się tego oleju palmowego, bo ma dosyć wysokie stężenie kwasu oleinowego. Niby to też nie jest wykładnikiem czy zapcha czy nie, ale zwiększa taką możliwość.

Jeśli Cetaphil służy koleżance to niech używa, bo z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że lepsze jest wrogiem dobrego Ważne, że skład jest krótki i bez eselesów ;p Super produktem do podrażnionej skóry jest żel do mycia Physiogel. Można go używać bez wody, skóra naprawdę jest czysta i nie zaszkodził mi nawet przy bardzo silnym wyprysku atopowym (skóra była tak opuchnięta, że zaczynała pękać)

Oczywiście jak już zrobię ten olejek to napiszę co i jak, ale trochę trzeba poczekać, bo mam jeszcze sporo tego z BU
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora