Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przyciemnienie naturalne włosów - FACET
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 18:23   #38
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Mocniejszego szamponu chyba już nikt teraz nie używa, prócz chęci oczyszczenia skalpu raz na 2 tyg. A czy szamponetka niszczy zależy , kto jakie ma włosy. Zresztą nie ja jedna mam takie zdanie , że jednak szamponetka ma równiez wpływ na kondycję włosa mimo że nie zawiera szkodliwych detergentów. A bardzo częste stosowanie źle wpływa na kondycję , ale ile ludzi tyle opini.
Gdyby tak było wolałabym ( chyba nie tylko ja)co 5 dni kłaśc szamponetkę na włosy i mieć co tydź. lśniące i zywe kolory po każdym zastosowaniu , niż co 4-5 tyg farbować i niszczyć chemią .
Więc napisałam swoje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać.
Bo ja wiem, szampony do włosów tłustych i spora część przeciwłupieżowych oraz różne szampony "oldskulowe" są dość mocne. Nawet przy normalnym stosowaniu czesto moga przesuszać, a co dopiero, jakby ktoś trzymał po 30 minut. Wszystkie szampony zawierają detergenty i wszystkie detergenty mogą wysuszac, jeśłi są trzymane za długo albo używane w zły sposób.

Ludzie tak używają szamponetek. Ja tak robiłam kiedyś, na czerwono i fioletowo farbowałam szamponetkami - "trwałe" farby w tych odcieniach też sie szybko zmywają i wg mnie szamponetki do dobry podtrzymywacz albo wręcz alternatywa. Są też środki do podtrzymywania koloru, które działają tak jak szamponetki, tylko są w wieszych opakowanaich, jak szampony srebrzące albo różne odswieżacze koloru (np Friedy).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując