Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przyciemnienie naturalne włosów - FACET
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-23, 19:40   #39
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Bo ja wiem, szampony do włosów tłustych i spora część przeciwłupieżowych oraz różne szampony "oldskulowe" są dość mocne. Nawet przy normalnym stosowaniu czesto moga przesuszać, a co dopiero, jakby ktoś trzymał po 30 minut. Wszystkie szampony zawierają detergenty i wszystkie detergenty mogą wysuszac, jeśłi są trzymane za długo albo używane w zły sposób.

Ludzie tak używają szamponetek. Ja tak robiłam kiedyś, na czerwono i fioletowo farbowałam szamponetkami - "trwałe" farby w tych odcieniach też sie szybko zmywają i wg mnie szamponetki do dobry podtrzymywacz albo wręcz alternatywa. Są też środki do podtrzymywania koloru, które działają tak jak szamponetki, tylko są w wieszych opakowanaich, jak szampony srebrzące albo różne odswieżacze koloru (np Friedy).
Oczywiście zgodzę się z Tobą- to prawda
a co do szamponetek powaznie mówisz że szmponetkami "farbowałaś" wlosy zamiast farby chemicznej? To że są jest dobrym rozwiązaniem miedzy farbowaniem - zgadzam się , ale jeszcze nie stosowałam jej 2 razy w tyg i przez dłuższy czas
A co do środków podtrzymujących kolor, to owszem są , ale ich stosowanie - z tego co wiem zalecane jest nie więcej niż co 2 tyg. i to chyba tez lekka przesada( zalezy od prod.i składników).

Właśnie w poniedziałek położyłam szamponetke- oczywiście rudą - 2 mycia i mam jasne włosy takie jak miałam, niestety ehhh i co tu zrobić z rudością
Trzeba kombinować, być może masz rację. Zastanawiam się czy płukanki typu tego co podałam wcześniej nie dały by fajnego i zdrowszego efektu? Poszukiwałam już dość dawno drzewa sandałowego - kory- i w jednym sklepie susz znalazłam , ale kory drzewa quebracho, niestety nigdzie nie znalazłam. Jestem ciekawa jak by wyglądała mieszanka łupin orzecha włoskiego - odrobina + wywar z nagietka - w proporcji 3/1
Co sądzisz?
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując