Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-02-03, 11:12   #217
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Niestety wiec trzeba wyciszyc sie leczyc ten stres sama jestem nerwusem ba okropnym i zaraz sięgam po paznkcie obgryzam od podstawówki do dnia dzisiejszego może jakies tabletki wyciszajace?
Wszystko zależy od tego, jak daleko posunięty jest nawyk obgryzania paznokci. Po moich na przykład tego w ogóle nie widać, bo nie mam jakichś podbiegniętych krwią, ledwo widocznych ogryzków, nie obgryzam codziennie ani do bólu i krwi, ale jednak robię to regularnie i przez to paznokcie są osłabione i nie rosną dalej niż za opuszkę. Jednak wystarczy, że mam pomalowane i nie obgryzam, ale zaczynam jeśli tylko widzę jakieś odpryski czy niedoskonałości na lakierze. A że lakiery się fatalnie na moich paznokciach trzymają, to musiałabym je zmywać i malować właściwie codziennie.

Poważny problem to się pojawia, jak obgryzanie paznokci staje się nałogiem i tylko to daje rozładowanie napięcia. Wtedy można sięgać po leki i terapię. Ale to już samemu trzeba sobie określić, jak duży się ma problem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując