Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-24, 17:58   #3193
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Lumene Natural Code matt makeup

aqua, cyclopentasiloxane, sodium chloride, peg/ppg-20, 15 dimethicone, aluminium/magnesium, hydroxide stearate, nylon-12, polymethyl methacrylate, plantago major leaf extract, dimethicone, phenoxyethanol, trimethylsiloxysilicate,c30-45, alkyl, cetearyl dimethicone crosspolymer, triethoxycaprylylsilane, ethylhexylglycerin, butylene glycol, parfum (fragrance)
may contain: [(CI 77491, CI 77492, CI 77499) iron oxides, (CI 77891) titanium dioxide ]

co mnie tu mogło zapchać, spowodować swędzenie, gule i pogorszenie skóry ?



Catrice podkład matujący

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PPG-18, Stearoyl Inulin, Sodium Chloride, Acrylates, Dimethicone Crosspolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polysorbate 80, Hydrated Silica, Dimethicone, Aluminium Hydroxide, PEG-8, Ethylhexylglycerin, Trimethoxycaprylylsilane, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl, Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide).

czy to też zapychacz ?

Gosh
X-Ceptional Wear Make-up
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, CI 77891, Glycerin, Nylon-1,2, Polyglyceryl-4-Isostearate, CI 1-12 Isoparaffin, Trimethylsiloxysilicate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Diethylhexyl Adipate, Titanium Dioxide, Dimethicone, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, CI 77492, Hydroxyethylcellulose, Synthetic Beeswax, Tocopheryl Acetate, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Alumina, CI 77491, Methylparaben, Talc, CI 77499, Alcohol Denat., Simethicone, Benzoic Acid, Butylpapaben, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Isobutylparaben, Propylparaben

a czy tu są zapychacze ?
1. zaznaczone + do tego silikony, zapach, sól, która może podrażnić.
2. silikony, podrażniacze, może zapychać.
3. bardziej podrażni ale może też zapchać.

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
dziękuję za analizę nie wiem czy zdecydować się na to serum
jeszcze wrócę do tego olejku - piszesz, że od czasu do czasu można nałożyć na całą twarz. Mnie zawsze przestrzegano przed takim zastosowaniem, olejek eteryczny powinien być jedynie dodatkiem do czegoś. jak to w końcu jest
nie wiem dlaczego ale przed zakupem tego olejku, spodziewałam się zapachu przypominającego zieloną herbatę nieco się zdziwiłam - śmierdzi okrutnie
Możesz spróbować tego serum Zależy jakie miałaś przeboje ze skórą Ja miałam duże i mam dosc! Dlatego sama kręcę tonik, jak już wspominałam wiele razy. A olejek herbaciany jest jedynym, albo nielicznym, który można nakładac na twarz nie rozcieńczając. A jeśli chodzi o zapach to też się na to nabrałam Uwielbiam zapach zielonej herbaty (moje ukochane perfumy to green tea), ale ten olejek nijak nie przypomina herbatki:P za to działanie cudne.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
dziękuje za analize
już prosiłam o tyle analiz i żaden nie jest dobry
Może macie jakiś godny polecenie, który by dobrze krył, nie zapychał i kosztował do 40 zł?
Korah polecała Gosh Lift me up. Ma krótki skład i całkiem niezły. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...tingujacy.html
Poza tym minerały... Albo samemu zamówić prochy z kolorówki i zrobić puder dostosowany do własnych potrzeb.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora