Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Domowy peeling kwasem salicylowym
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-09, 07:32   #288
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Uuuu, chyba sama się skuszę, skoro tak chwalisz, idę sprawdzić ile kosztuje ten polysorbate. Sama mam problem niekiedy z tymi czerwonymi kropkami, a Alantan ani Crotlimazolum nie działa choć dziewczyny na Wizażu chwalą.
Nakladałaś pędzlem? Po jednej aplikacji już było widać efekt? Jak długo po depilacji, albo jak długo przed robiłaś peeling? I jak często używasz go? Zmywasz czy zostawiasz? Powiedz coś więcej!

Salicyl dobry na wszystko.
dziewczynki, tonikiem salicylowym przyatakujcie porządnie te podepilacyjne obrzydlistwa
u mnie to wystarczyło, zdecydowaną poprawę odnotowałam po dosłownie kilku aplikacjach

stosuję tonik 2% na newralgiczne miejsca 2 razy dziennie, również bezpośrednio po depilacji - wtedy ciut szczypie, ale nic to, liczy się efekt wylewam trochę na dłoń i wsmarowuję tonik jak serum; trochę to niewygodne z racji konsystencji, bo przecieka przez palce - następną porcję spróbuję trochę zagęścić ksantanem

chodzi mi też po głowie połączenie toniku z telocapilem, ale z tego to chyba nic nie będzie ze względu na odczyn - tonik ma pH ok. 3, a telocapil jest stabilny w granicach 4-6,5

przepis na mazidełko skonstruowane na wzór Squamaxa:

faza wodna

woda 41.5%
mocznik 20%
pantenol 5%
alantoina 0.5%

faza olejowa

emulgator MGS 2%
emulgator GMS 2%
alkohol cetylowy 3%
masło mango raf. 10%
olej 8%
kwas salicylowy 4%
lanolina 2%
silikony 2% (u mnie Hedrin )

wykonanie tradycyjne - fazę olejową podgrzewam dość długo ze wzgl. na porządne rozpuszczenie BHA; do tego wlewam ogrzaną fazę wodną i merdam; pantenol oraz silikony dodaję jak emulsja nieco przestygnie

ma toto konsystencję przyjemną, dość gęstą i w porównaniu do np. Hasceralu nie tak tłustą; dla mnie idealne na stopy, łokcie, kolana, ale smaruję też i (coraz)większe partie odwłoka..
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując