Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyrolować problem, czyli dermaroller
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-15, 18:16   #1020
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
ja na początek wybrałam 0,5mm żeby zobaczyć czy w ogóle będzie mi to odpowiadać, mam nadzieję, że jakieś efekty zobaczę i nie wykluczam zakupu kolejnego urządzenia
sam roller już zamówiłam teraz szukam właśnie serum na blizny/zmniejszenie porów
rozumiem, że serum nakładam już po rollowaniu i delikatnie wcieram w twarz, tak?

Na blizny stosuje się igły minimum 1,0 mm, a najlepiej 1,5 mm. Krótsze igły będą mało efektywne, chociaż możesz zrobić 2-3 rolowania, żeby trochę przyzwyczaić się do samego nakłuwania.

Przy iglach 0,5 dobrze jest zastosować jakieś serum - jeśli jest olejowe (tłuste) to nakładasz je po rolowaniu - trudno jest rolować tłustą skórę, nie wspominając o czyszczeniu igieł po takim zabiegu . Jeśli stosujesz serum na bazie wody najlepiej nałożyć je przed i rolować na mokrej skórze, a po rolowaniu możesz nałożyć jeszcze raz . Istotne jest aby kosmetyki nie zawierały konserwantów albo stosunkowo łagodne, składników zapachowych itp. Dobre efekty można uzyskać stosując sera robione w domu z różnych surowców kosmetycznych albo profesjonalne ampułki.

Zabiegi igłami 1,0 robi się nie częściej niż co 4 tygodnie, dłuższymi jeszcze rzadziej, zwłaszcza w warunkach domowych. Gdybyś częściej się rolowała igłami 1,0 mm , możesz doprowadzić do bardzo poważnych komplikacji.


Bardzo ważne jest przygotowanie skóry do rolowania: peeling lub lekki kwas tuż przed rolką to podstawa skutecznego zabiegu. Niezbędna jest też dezynfekcja skóry twarzy jak i rąk np Octeniseptem (bez alkoholu). Nie wolno nakłuwać skóry bez wcześniejszego zdezynfekowania jej, wyjątkiem mogą być tylko bardzo krótkie igły np. 0,25 mm, chociaż i w takim wypadku lepiej zastosować lekkie odkażanie skóry .
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując