Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki mineralne Buff'd
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 13:27   #608
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Wiesz nie robiłam statystyk kto się wypowiada częściej o formule Original, a kto o Light, ale często słyszałam negatywne opinie również o formule Light.
Osobiście posiadam wszystkie trzy i mimo, że formułę Light bardzo lubię, to dalej twierdzę że jest trudniejsza w obsłudze niż niektóre inne znane mi marki minerałów.
Nie trzeba robić statystyk, wystarczy zobaczyć, ile Originalów, a ile Lightów jest na wymiankowym . Czytam watek regularnie i nie odnotowałam wielu negatywnych opinii na temat formuły Light, co jest zrozumiałe, bo niewiele osób na razie ją testowało. Skoro to Twoja osobista opinia (o "trudności obsługi"), to chyba nie ma sensu uogólniać, nieprawdaż?

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Odnośnie jednak świecenia - mika tak działa na Ciebie, ale nie na każdego. Wiele osób też narzeka na świecenie się Buff'd, chociaż miki nie zawierają. Więc kwestia świecenia, nakładania itp. jest jak widać bardzo indywidualna.

Dlatego też na podstawie powyższego dalej będę twierdzić, że Buff'd ma "trudne w obsłudze" minerały i nie warto skreślać minerałów w ogóle tylko dlatego, że ta marka komuś nie pasuje.
Zawierają mikę, tylko w mniejszym stężeniu (Original i Concealing) niż przerażająca większość podkładów mineralnych. Mój problem z miką, indywidualny oczywiście, polega nie tyle na zwiększeniu przetłuszczania skóry, co na zwiększeniu poziomu "rozświetlenia", które (w połaczeniu z niedoskonałą fakturą mojej skóry) daje wizualny efekt tłustości. Puder matujący nic tu nie da. A reakcja na EDM u mnie to już w ogóle dziwna sprawa, nie mam pojęcia, dlaczego skóra się tak dusi, skoro nawet formuła Intensive sprawia wrażenie leciutkiej, do tego trądzik kosmetyczny w nasileniu, jakiego nigdy nie widziałam nawet po najgorszym fluidzie . Mam pewnie pecha i będę w mniejszości nietolerującej nadmiaru miki, dlatego nie chcę generalizować. W pełni zgadzam się z Twoim ostatnim zdaniem.

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Lorri, podkłady mineralne nawet te o teoretycznie zbliżonym składzie mają zupełnie inne konsystencje, wygląd na skórze itp. Mówi Ci to ja- maniaczka
Abstrahując od formuły Light, podkładów "teoretycznie zbliżonych" pod względem składu do formuły Original jest naprawdę niewiele. Wierz mi, mam gigantyczną listę (przygotowaną do wątku o składach).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-19 o 13:35
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując