Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-29, 10:02   #4613
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Pozwolą sobie podciągnąć wątek do góry i ponowić moje pytanie o witaminę C sprzed 2 postów. Czy tak jak z kwasem askorbinowym, witamina C w postaci SAP (z ZSK) nie może być używana w kosmetykach z ekstraktami roślinnymi lub bezpośrednio przed/po nich?
Ach, pozwolę sobie skopiować poniżej to, co napisałam troszkę wyżej, żeby było na miejscu, bo ciężko mi przyjdzie drugi raz napisanie tego, mimo, że i tak chaotycznie wyszło :P

Otóż doczytałam, że nie wolno łączyć witaminy C z wyciągami roślinnymi. Rozumiem. I teraz moje pytanie: jaki tonik mam używać rano po umyciu buzi, skoro chcę na to nałożyć serum z witaminą C (SAP z ZSK) a później krem? W sensie chciałam (też z ZSK) stosować tonik nawilżający (nawilżający musi być) z algami, no i wprawdzie algi to nie wyciąg, ale algi to przecież roślinka (w proszku, więc w sumie może wyciąg suchy?). Gliceryna też ma pochodzenie roślinne. Większość składników ma przecież pochodzenie roślinne :P Więc o co chodzi z tym zakazem dokładnie? Tzn o co chodzi to ja wiem, ale poszukuje jakiegoś zakresu wyciągów, stężeń, listy, czegokolwiek co mnie jakoś naprowadzi. Chciałam to zrobić na hydrolacie różanym, i też nie wiem, czy to tak można.

Za dużo czytania, za dużo myślenia! Pomóżcie proszę
hej nie wiem czy Ci pomoze moje odp ale zadalam kiedys takie pytanie ale biochemii urody i oni mi doradzili tak:
wyslalam im te wiad wtedy kiedy ich serum przestalo byc robione na hydrolacie cytrynowym a zaczelo byc na porzeczkowym na ktory mam uczelenie. chcialam wiedziec czy moge uzywac hydrolatu rozanego lub z pszenicy.
bu mi doradzila zeby pozostac przy owocowych hydrolatach za ich rada sprawdzilam porzeczkowy hydrolat w serum (ze niby mniejsze stezenie to tak nie podraznia) no i faktycznie nie pali mnie po nim skora ale czasami czuje lekkie podraznienie .... :/
serum nakladam na czysta skore- tonik lub hydrolat stosuje wieczorem (za rada bu)
http://www.biochemiaurody.com/faq.html#serumC15EF
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-11-29 o 10:04
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując