Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak podkreślić jasną cerę? V
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 12:54   #4014
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Praca może i fajna, ale wakatów mało...
Poza tym teraz znajomości to podstawa. Bez tego się nie ujedzie...
Ale, to jest praca na umowę zlecenie albo o dzieło. Jest sporo ofert.
A co do znajomości - nie zgadzam się z Tobą. Tzn. są pewne miejsca pracy jak wszelkiej maści urzędy gdzie pracuje mama, tata, siostra, brat , kuzyn, kot kuzyna itp. I to jest chore - nepotyzm osiąga tam swoje kuriozum.No, ale w wielu innych miejscach pracy - gdzie liczy się wiedza - dostają pracę Ci co ją mają.

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam Kurczę dlaczego tak to jest, że musimy rezygnować z zainteresowań, pasji by zmusić się do studiowania tego "po czym będzie praca"... CHORE!
Ja w ten sposób musiałam odłożyć swoje aspiracje kryminalistyką, policją i wszystkim co z krwią, trupami i rozkładem związane...
Teraz, póki nie mam pracy skupię się na robieniu kursów, certyfikatów językowych, żeby później mieć czym machać przed oczami pracodawcy...
A dlaczego odłożyłaś kryminalistykę na bok? Specjaliści policyjni są bardzo poszukiwani bo jest ich bardzo mało. Patologia sądowa ciągle narzeka na brak specjalistów.

A same certyfikaty nic Ci nie dadzą. Mówię to jako osoba, która przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne - i niestety bardzo często osoby z masą papierków nie mają do zaoferowania nic poza tymi właśnie papierkami.
Oczywiście nie chcę generalizować. No, ale jak patrzę na młode osoby przychodzące na rozmowy to czasem taka załamka, że szok. Nic nie umieją a oczekiwania takie, że czasem mam ochotę się śmiać. Niestety wynika to z braku realizmu i przekonania że jak się ma to mgr przed nazwiskiem to już z górki. Na dzień dzisiejszy owczy pęd po mgr mocno zdegradował poziom nauczania i to widać.

Przepraszam za OT
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora