Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmiana nazwiska dziecka i... taty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-28, 15:51   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zmiana nazwiska dziecka i... taty

Cytat:
Napisane przez dulcynea Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda tak: nasze dziecko nosi nazwisko TŻ. Wiem - gdzieś miałam głowę, gdy je mu nadawałam, ale nie chciałam robić przykrości tżetowi, a on z kolei swoim rodzicom... zwłaszcza swojemu tacie, który jest słabego zdrowia (i ma lekkiego bzika na punkcie nazwiska rodowego)...
I właśnie problem w tym, że nazwisko tż jest specyficzne... No śmieszne krótko mówiąc. Każde dziecko w piaskownicy znajdzie w nim powód do żartów. Niemiłych żartów.
Nie było takiego problemu, bo mieszkamy w uk (a mojego nazwiska przeciętny anglik nie wymówi), ale chcemy wrócić do Pl i.. nie chcemy żeby dziecko miało pod górkę.

Zdecydowaliśmy wspólnie, że chcemy mu je zmienić.
Co więcej: TŻ też chce zmienić nazwisko na moje.

Jak to zrobić najszybciej i najsprawniej?
Czy TŻ może zmienić nazwisko na moje podczas ślubu (bo kobieta chyba może sobie zaznaczyć jakie nazwisko będzie nosić po ślubie, a czy mężczyzna też?)

Najpierw zmienić je dziecku czy tż? Czy może da się załatwić to za jednym zamachem? Dziecko ma rok, więc dużo zmian dokumentów nie będzie, ale tż... Czy trzeba zmieniać wszystkie dokumenty łącznie ze świadectwami ze szkół itd?
Oczywiście, że mężczyzna tak samo, jak kobieta, może zmienić nazwisko podczas ślubu I wraz ze zmianą nazwiska ojca, powinna zajść zmiana nazwiska dziecka (dziecko nie ma 15 lat, więc jego zgoda nie jest wymagana). Ale na wszelki wypadek możesz się jeszcze się skontaktować z USC
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując