Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ile można zarobić na allegro?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-09, 13:42   #41
asia_1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: mozna - duzo

Cytat:
Napisane przez mala gosia Pokaż wiadomość
Witam - na allegro mozna zarobic duzo sprzedajac ciuchy z lumpeksow. To co piszecie wyzej jest typowym strachem przed proba, przed nowym.Wiem co pisze - sama to przerabialam. Jestem nauczycielka - postawiona w sytuaacji samodzienego wychowania dwojki dzieci - zarobki z pensji niestety nie strczaly - moglam albo isc do MOPS na co mi duma nie pozwalala albo cos zrobic - moje pierwsze proby polegaly na robieniu zdjec aparatem z komorki i sprzedawaniu wlasnych za malych ciuchow - ( ze stresu roztylam). O dziwo zeszly wysoko a 100 - 500zl gdy sie bralo na " zeszyt " to bywalo duzo. Wydawalo sie ze to sposob. Lazilam po lumpeksach. Sprzedawalam - bo rodzina juz nie chciala pozyczac a mlodsze chorowalo. Musialam. Wieczorami pralam, prasowalam, mierzylam, fotografowalam.Duzo czasu to fakt ale wplywaly pieniadze na konto . Motywacje mialam silna. Po 5 latach powiem tak - zarabiam w od 3000zl do 7000 zl. Zadnym ogromnym biznesmenem nie jestem, sprzedaje dalej odziez uzywana. Po drodze mialam kontrole z UKS - Urzad Kontroli Skarbowej. Niestety ktos zyczliwy zglosil. KTos z konkurencji - albo i nie - nigdy sie tego nie dowiem. Urzednik - a poplakalam sie tam z rozpaczy - wcale nie "wilk" a raczej dobry czlowiek oswiecil.Przeciez sprzedawalam tylko "szamty"nic nowego, przeciez nikogo nie okradalam, przeciez ni emialam z czego zyc. To na nic. Policzyl, wszystkie dane na prosbe Urzedu allegro udostepnia wraz z wydrukami a wcale wtedy kokosow nie mialam i raptem w rok zarobilam 4000 zl. Wtedy faktycznie czesc to byly moje rzeczy. Albo przyznanie si edobrowolne do winy albo policza po swojemu, Przynalam sie. Urzednik - chyba widzac moja szczera rozpacz - pomog mi - ot tak. Przy pelnym etacie w szkole jesli zaloze dzialnosc bede placic tylko skladke zdrowotna to obecnie 233.32 zl i nic wiecj. Wtedy bylo to mniej.Powinnam zalozyc dzialnosc. Mialam kare. Mialam zaoczna rozprawe sadowa, dobrowolne przyznanie sie do winy. Zaplacilam, zalozylam dzialalnosc. Place obecnie tylko skladke zdrowotna. Podatku nie musze, gdyz moge odpisac czesc skladki zdrowowotnejod podatku naleznego i wychodzi 0 - zero.Jelsi masz 6000 - 7000 obrotu - nie placisz podatku ale musisz miec zalozona dzialnosc godpodarcza, inaczje niestety licza a kary dokladaja.Jesli przekroczysz na ryczalcie przy 3% od obrotu te kwote doplace 60 - 100 zl podatku.Skad mam towar - z lumpeksow. Dobre zdjecia, opis, ceny wcale nie musza byc konkurencyjne,kobiety kupia to co im sie podoba, nie zawsze musi byc tanie - taka psychika kobieca - dla kobiet ktorej sie rzecz podoba naprawde niewane jest czy kosztuje to 30 zl czy 130 zl- wystawiam zawsze do licytacji - nigdy " kup teraz". Dlaczego - ceny w licytacji niejednokrotnie przewyzszaja najsmielsze oczekiwania i w licytacji nie ma zwrotow a sa tylko reklamacje ale to juz dla bardziej zainteresowanych, dlaczego o tym pisze do was, bo nie jestem pazerna ani zawistna. Gdy widze swoje jęczace kolezanki, walczace o kazda nadgodzine i klaniajace sie z daleka dyrektorce bo moze da 1 godz wiecej to mi ich zal, mowie im o tym , namawiam, allegro to nienasycony rynek ale one maja tysiace obiekcji takich jak wy tutaj. Oczywiscie ciezej jest jesli ktos nie pracuje na etacie, wtedy trzeba placic caly Zus ale i tez czasu wiecej jest i mozliwosci inne. Ja mam tylko popoludnia i noce. Uwazam ze poszczescilo mi sie , ze to dobry interes ze powinnam podzielic sie tym z innymi. Nie narzekajcie. Zrobcie to. Przynajmniej sprobowac nalezy. Nie musicie od razu rejstrowac dzialanosci. Sprzedajcie to co macie w szafach. Dzis jestem tzw " biskupem" na allegro, nie mam zadnych pracownikow, wystawiam 150 aukcji miesiecznie z czego ok 100 schodzi. wiec nie tak duzo - pani enieraz placa po 200 - 300 zl za rzecz - az boje sie to wysylac a pozniej dostaje pozytywa, wiec sa zadowolone. Szukam dalej perelek w lumpeksach, na ryneczkach.Kupuje ok 6 - 9 kg tygodniowo odziezy wybranej za ok 40 zl za kg.to daje 360 zl , raz w tyg - cztery razy w msc to ok 1200 zl w towar,Zus 233,32 oplata allegro 300 - 500 zl to razem ok do 2000 kosztoww najgorszym wypadku ale zarobek do 7000 to duzo wiecej niz zarabiam w szkole.Jelsi zarabiam 3000 to malo wystawialam i oplata allegro mniejsza i na towar wydalam mniej. Zus pozostanie ten sam. Od roku mam dostep do towaru z outeltu i moge wybierac ale nie mialam tak od razu. Wszystko przyjdzie z czasem. Z czasem poznacie ludzi , znajdziecie dostep.Allegro to dobry zarobek, dla potrzebujacych i pracowitych. Bardzo dobry - niech trwa wiecznie. Pozdrawiam i odwagi zycze.
Witam czy mogłaby Pani do mnie napisać na asia_1313@gazeta.pl
asia_1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując