Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-04-01, 10:39   #1922
Marcin131076
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Proszę wystrzegać się jakichkolwiek zakupów związanych z produktami kosmetycznymi u użytkownika Allegro:
[FONT=&quot]wioletta732006
<dane prywatne>
Perfumy kupiłem 30 grudnia 2015 r. perfumy Chanel Chance (Eau de Parfume) 100 ml w cenie 180 zł oraz przesyłką z kosztem 20 zł. Na zdjęciach z aukcji perfumy posiadały oryginalną folię oraz opakowanie zewnętrzne, więc nie mogły wydawać się podróbką.
Żona co prawda miała już jeden flakonik oryginalnej wody toaletowej (Eau de Toilette) Chanel Chance, dlatego uspokojeni faktem przesłania opakowania w folii i oryginalnym opakowaniu kartonowym, nie sprawdzaliśmy autentyczności produktu. Żona rozpakowała produkt w ubiegłym tygodniu - 25.03 (fakt: po 15 miesiącach), na szczęście mogliśmy porównać jego „autentyczność” z oryginalnym produktem Chanel Chance, którego resztki posiadała w używanym dotąd flakoniku.
Różnice dotyczą m.in. umieszczeniu napisów na flakonie, tabliczki z napisem "eau de toilette" na spodzie flakonu - chociaż kupowałem "eau de parfume" (mamy zatem ostatecznie dwa flakoniki „Eau de Toilette”, z których jesden jest 100-procentową podróbką. Poza oczywistymi różnicami w parametrach flakonu, podrobione kosmetyki mają absolutnie inną woń - jeżeli tak można to określić.
W dniu 27.03 złożyłem reklamację (a właściwie zażalenie i żądanie zwrotu pieniędzy za sprzedana podróbkę) Nie ukrywam, byłem bardzo zirytowany, więc napisałem o konsekwencjach braku reakcji, w tym poinformowania użytkowników forów produktowych i ewentualnie dziennikarzy zajmujących się sprawami konsumenckimi, tudzież policji, w przypadku braku reakcji. Niestety, bez większego skutku, moje żądania były bagatelizowane zdaniami typu: „Jeśli czuje się Pan osoba poszkodowaną to nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić za powstałą sytuację, gdyż nie byłam świadoma ,ze produkt ten jest jak Pan nazywa podróbkąâ€; „sprzedałam tan produkt nie mając pojęcia iż jest podróbką, w przeciwnym razie nie zrobiłabym tego” i obracane w żarty typu „proszę mnie również nie straszyć różnymi wpisami, bo jak mawia mój szwagier od straszenia są duchy”
Lojalnie przestrzegam przed dokonywaniem jakichkolwiek transakcji u tego sprzedawcy.

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2017-04-01 o 10:42
Marcin131076 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując