Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakupy na Ebay
Wątek: Zakupy na Ebay
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-01, 11:19   #617
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Zakupy na Ebay

1) Czy po założeniu konta na eBay'u mogę od razu kupować? Muszę czekać na jakieś smieśne aktywacje listem jak na Allegro? Czy istnieje coś takiego jak "nie sprzedajemy nowicjuszom"?

możesz kupować

2) Czy płacąc za przedmiot w dolarach PayPalem, którego konto zasilam w złotówkach, ponoszę opłatę za przewalutowanie? Czy za sam przelew też płacę prowizje? I jakie są to koszta (mniej więcej - chodzi mi o to, czy to złotówka, czy może 20 zł) jeśli mówimy o ok. 50 zł na początek?

nie ma prowizji za przelew, płacisz za przewalutowanie - klikadziesiąt groszy

3) Czy ta darmowa wysyłka Economy Shipping to jest to samo co u nas zwykły list niepolecony? Czyli, że jak "zginie" na poczcie, to nie mam ani zwrotu pieniędzy ani nic?
(Tak jest na Allegro - jak nie weźmie się poleconego, to sprzedawca na dobrą sprawę może nawet nie wysłać przedmiotu, bo nie ma potwierdzenia nadania i zawsze może twierdzić, że list "zginął" i nic się już na to nie poradzi)

niepolecony.

4) Czy Standard Shipping zapewnia mnie, że przesyłka dotrze? A jeśli nie, to czy na pewno mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

nie orientuję się, zawsze biorę darmowe wysyłki.

5) Czy przedmiot o wartości do 50 zł podlega ocleniu?

loteria. generalnie mniejsza wartość = mniejsze prawdopodobieństwo oclenia, ale różnie z tym bywa.
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując