Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 10:32   #1726
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
witaj
nie jestem znawczynią, ale to akurat proste, więc pomogę
przełóż serum z vit.c pod filtr rano i wieczorem stosuj acnederm an zmianę z effaclarem i dobrym nawilżaczem (...)

pozdrawiam
Tak mnie zastanowiła ta odpowiedź, bo wraz z nadejściem pochmurnej jesieni mam zamiar rozpocząć przygodę z kwasami: dlaczego kwas azelainowy (acnederm) na zmianę z kwasem BHA (effeklar k)? Do tej pory, po przejrzanych wątkach na forum, sądziłam, że wystarczy jeden kwas i co drugą noc nawilżacz? I najwyżej, po zużyciu jednego kwasu (zwykle zaczynamy od najlżejszego, czyli np. effeklar k), przechodzimy na mocniejszy (czy acnederm taki własnie jest w stos. do effeklar k?) - oczywiście przy cerach delikatnych, np. naczynkowych, inne mogą pozwolić sobie na glico A czy AHA, dobrze to rozumiem?

Co do pielęgnacji na dzień: rano serum z C (zmieszane z żelem hialur.), po odczekaniu filterek - to chyba optymalnie(?)

I jeszcze jedno pytanko: wiem, że retinoidy na całą buzię - ale z nimi zacznę po oswojeniu buzi z kwasami i mocniejszym serum z C - a czy kwasy też się stosuje na całej powierzchni twarzy (trochę szkoda mi skóry pod oczami..., a przecież działanie kwasów polega na złuszczaniu naskórka i nie jest to tak kompleksowe działanie, jak w przyp. retinoidów)?

Oczywiście, proszę mnie poprawić, jak coś źle zinterpretowałam.
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując