Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-10-16, 20:15   #3529
Arrow_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
W większości kolorów czuje się dobrze. Ale podobno dobrze mi w kobalcie, zieleniach butelkowych i koralowym.


2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czerń kocham, z osobistych zajawek (ale nie wiem czy mi służy). Od bieli lepszy jest kremowy, szary i ciemny brąz są również ok.


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Raczej zgaszone kolory są mi bliższe.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Raczej tak.




5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Złoto ponoć bardziej do mnie pasuje, a z kolorami to jest różnie..zarówno w zimnych błękitach mi dobrze jak i w ciepłych pomarańczach, a może bardziej łososiach.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Przytłaczają mnie.


Na koniec pytania, które mogą pomóc:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Praktycznie moja skóra w ogóle się nie opala, ale jeśli już to na różowo..później zostaje ledwie widoczny brzoskwiniowy odcień skóry.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy jasne, szaro-niebieskie, bez plamek ciepłych i bez czarnej obwódki, oprawa jasna brwi i rzęs bardzo jasna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów mam sporo są złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
Czy masz ciepły brzoskwiniowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor - czerwony czy różowy?
Jeśli masz żółtawy odcień karnacji, to jeszcze nie oznacza, że jesteś ciepła. Tak samo jesli masz cerę zaróżowioną, nie oznacza to, że jest chłodna. Zwróć na to uwagę.

Mam raczej zaróżowioną skórę, bardzo bladą. Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Uwaga: to, że masz włosy popielate, nie oznacza, że jestes typem chłodnym. To jest pytanie pomocnicze, nie definiuje ono twojego typu.

Jak byłam mała byłam złotawą blondynką, później moje włosy zmysiały, jednak nadal naturalnie mają złote delikatne refleksy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
raczej koral



zdjęcie bez make-up, włosy farbowane zasłonięte, jestem zaczerwieniona od ciepłej wody. I proszę o pomoc.. bo totalnie jestem zagubiona w tych typach..

Pozdrawiam
Arrow_ jest offline Zgłoś do moderatora