Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - sok z brzozy
Wątek: sok z brzozy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-10, 13:23   #29
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Sok z brzozy pozyskiwany z państwowego lasu na własny użytek - legalne?

[QUOTE=apple1602;44528055]
Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Hej.

Sok z brzozy kosztuje ok 8 zł za litr, to nie jest dużo, a na pewno lepiej przygotowane i pozbawione bakterii czy innych drobnoustrojów. Do tego w pełni legalne.
8 zł za litr to chyba za rozcieńczony dodatkowo wodą bo ja za nierozcienczony za 300ml placilam ponad 5 zł i to w tesco gdzie mają najtaniej.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
8zloty to dla ciebie drogo

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tak. Czy ja pytałam, czy 8 zł to drogo? Pytałam o coś innego więc daruj sobie te złośliwości.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Znalezienie odpowiedzi na to pytanie zajęło mi dokładnie 30 sekund. http://youtu.be/NIphv4R9lZo
Po załozeniu tego wątku znalazlam juz ten link.
A co do wątków, to przeszkadza Ci ze je zakładam?

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A wzięłaś pod uwagę to, co się dzieje z takim drzewem, bo robieniu w korze dziur? Poza tym co z tego, że spuścisz kilka litrów - na ile Ci to starczy? Pewnie nie można tego przechowywać bardzo długo. Potem zrobisz kolejne wwierty?
Nie znam się na tym, ale od wczoraj wyczytałam z kilku źródel, że takiej brzozie nic nie jest. Moglabym po prostu spuścic sobie np 3-5 litrów raz na tydzien z różnych brzóz. Z tego co juz wiem to legalne to nie jest ale mozna poprosic leśnika o zgodę.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując