Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rośliny owadożerne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-07, 16:25   #65
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Rośliny owadożerne

Cytat:
Napisane przez marcel181988 Pokaż wiadomość
oki dzięki za rady co do świetlówek zobaczymy jaka będzie cena ich w zoologicznym i czy będą wogóle a jak nie to hurtownie mam niedaleko która na naprawdę duży wybór i niskie ceny

mam pytanko co do akwarium ??.... zamierzam zbudować samemu (oglądane w zoologicznym miało fajną pokrywę- niestety okazała się warta 800zł a nie 200 z akwarium :/ a 200 za akwarium to troszkę za drogo :/)
i teraz mam pytanko widziałem sylikon do akwarium więc czy z zakupionych szyb na wymiar dam radę skleić samodzielnie akwarium ??... czy nie rozejdzie mi się podczas sklejania ??... hmmmmm.....
Świetlówki tanie nie są, w sklepie internetowym zapłaciłam z przesyłką za dwie 80 zł. Ta z promieniami UV jest droga kosztuje prawie 50 zł, a w zoologicznym po 60 widziałam.
Co do klejenia to bez problemu dasz radę sam to zrobić, ja trzy akwaria kleiłam i nawet bez poprawek były szczelne. Sylikon jest bardzo gęsty więc po złożeniu szyby trzymają się całkiem nieźle, ja dla pewności dodatkowo na czas schnięcia w kilku miejscach posklejałam szyby cienkimi paskami taśmy klejącej.
Duże akwaria są drogie bo trzeba je robić z grubego szkła, ale jak robisz tylko do roślin i nie będzie w nich wysokiego poziomu wody, to wystarczy jak użyjesz szkła o grubości 4mm. Warto poszukać sobie jakiejś hurtowni szkła ww pobliżu i zadzwonić czy sprzedają cięte szyby, bo jak ujdziesz do szklarza to z Ciebie zedrze. Takie przycięte szkło musisz sobie stępić na krawędziach, żeby się w przyszłości nie pokaleczyć- najlepiej zwykłym papierem ściernym. Jeśli dobrze pamiętam to takie szkło cięte na wymiar o grubości 4mm kosztuje około 31 zł za m2.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując