Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-09-02, 10:20   #2817
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No właśnie - co skóra to ionna reakcja - ja nie dość, że wrażliwiec to alergik i straszny atopowiec i nic AA czy ziaji mi nie służy, a wręcz podrażnia

Niektóre hydrolaty mają kojące działanie i jeśli nie zostawia się ich do wyschnięcia na skorze, ale na to kładzie żel HA z olejem, to nie powinny wysuszać, bo takie połozone na buzię i zostawione - wysuszą.
Stopnie wrażliwości cery sa różne jak i sama alergia i podatność na alergeny Stąd jednemu służy to, a innemu tamto.
Ja np nie musze uzywać preparatów stricte antyalergicznych, jedynie przy wysypkach (tez hydrokortizon), a Ty hihi jesteś od lat dużym alergikiem. Ale ja nie o tym chciałam - mam skórę tłustą-trądzikową w pierwszej kolejności, więc doradzałam TeaHouseMoon, która pisała, ze tez walczy z wypryskami, jak ja wyszłam na prostą. Oczywiście nie polecam tych kosmetyków - po prostu dałam wskazówki

Z Twoją cerą hihi, są o wiele wieksze problemy, czytałam dużą ilość Twoich postów z róznych tematów, więc wiem, że sie znasz i popieram każdą Twoją wypowiedź

tak jak z hydrolatami
- kolejny raz mnie czegos nauczyłaś - ja lałam hydrolat na reke i potem chlup na twarz.. no i moze stad mnie róża podrażniała w czasie mojego rumienia (wczesniej nigdy zadna butelka tego nie zrobiła) ja nie zrezygnuje z takij formy nakladania toniku, bo mnie właśnie bardziej podraznia przemywanie skóry płatkiem kosmetycznym (i wkurza do tego ze wiekszosc hydrolatu zostaje wchłonieta w wacik a nie twarz )

jeszcze tylko wspomne, ze te masaże oliwką sa zbawienne dla cery
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując