Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-09-12, 18:36   #1559
amaniac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 64
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

@wi agi
lepiej niż Sarrita nie mogłabym odpowiedzieć na zarzuty dotyczące mieszania kleju... sądów i zabezpieczeń, jak również "świadectwa dopuszczenia na rynek"
oczywiście, każdy ma prawo do własnego zdania, ale warto przyznać rację również innym, bo nie zawsze jak widać można być mądrzejszym od producentów, dermatologów, chemików... a nawet Państwowej Inspekcji Sanitarnej

zwracasz mi uwagę abym uważnie czytała, a sama napisałaś, że moim jedynym argumentem dotyczącym henny jest jej zmywanie - a mój poprzedni post mówi o tym, że również "namaczanie" rzęs przez ok. 10min nie jest dla nich najlepsze, jak wiadomo im mniej kombinujemy przy rzęsach tym lepiej - i z tego co wiem, wiele firm (przynajmniej tych znanych na świecie) tak właśnie uczy... nie twierdzę, że od razu wypadną wszystkie rzęsy po hennie - a pewnie zależy to również od produktów na których pracuje stylistka, henna może osłabić wiązanie kleju, dość często robiłam hennę i mimo tego, że faktycznie robi się ją na rzęsy/brwi - zdarzało się, że i skóra była delikatnie zabarwiona (szczególnie przy brwiach) i nie była to kwestia źle robionej henny, zdarza się i tyle, a z pomiędzy syntetycznych rzęs może być trudno zmyć ją dokładnie, nie musi, ale może
...nie wydaje mi się również, że henna to skład "wody utlenionej i ziół", poniżej wklejam skład dość popularnej henny na rynku polskim w kremie:
aqua, cetearyl alcohol, bis-diglyceryl-polyacyl-adipate-2, peg-40 hydrogenated castor oil, sodium cetearyl sulfate, sodium laureth sulfate, parfum.
may contain:
toluene-2,5-diamine, 2-chloro-p-phenylenediamine, m-amino-phenol, 2,6-diaminopyridine, 2,4-diamonophenoxyethanol, CI 77007, CI 77491, CI 77492, CI 77499

dla mnie to koniec tematu, pozdrowienia

Edytowane przez amaniac
Czas edycji: 2010-09-12 o 18:38
amaniac jest offline Zgłoś do moderatora