Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-31, 16:25   #1594
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Oriflame, Optimals Hydra Energy, fluid nawilżający


Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Isohexadecane, Butylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol,Cyclohexasiloxane, Polyacrylate-13, Tocopheryl Acetate, Ricinus Communis, Arachidylglucoside, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Sodium Citrate, Sodium Pca, Urea, Polyisobutene,Methylparaben, Propylparaben, Dimethiconol, Disodium Edta, Citric Acid, Trehalose,Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Tristearate, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-51, Phenoxyethanol, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Chondrus Crispus, Chlorphenesin, Benzoic Acid, Ci 42090

Taka ogólna analiza by się przydała.
Ojej, nie wiem, czemu Twoja prośba utonęła. Już to nadrabiam.

Pierwsza część składu składa się z dość lekkich, nawilżających/zmiękczających substancji (na niebiesko). Te, które często zapychają - pogrubiłam. Zawiera silikony - niektórzy ich nie tolerują (ale to nie za częste)
Wysoko w składzie ma antyoksydant - wit. E. (na jasnozielono)
Na jasnobrązowo rozpuszczalnik - może podrażniać.
Jest mocno perfumowany. Nie podoba mi się fakt, że wysoko w składzie ma silny konserwant (konserwanty tradycyjnie na czerwono). Działanie składników występujących po nim (a są wśród nich wartościowe nawilżacze, np. mocznik) ze względu na ilość będzie więc znikome i nie ma sensu się na nich skupiać (zaznaczyłam je jednak, również na niebiesko).

Kosmetyk niezły, ale... dla cer raczej bezproblemowych. Sądząc po składzie będzie miał bardzo dobrze rozprowadzającą się konsystencję, z "poślizgiem"; nie powinien uwidoczniać skórek, cera tłusta może mieć jednak problem z wchłonięciem. Z drugiej strony to, za co sucha (czyli często wrażliwa) skóra może go nie polubić to możliwe podrażnienie i niedostateczne nawilżenie. Zapchać nie powinien; jeżeli dobrze tolerujesz konserwanty i nie masz skłonności do alergi (subst. zapachowe)- możesz wypróbować.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora