Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy z okolicami ust - WĄTEK GŁÓWNY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-11-20, 19:16   #5
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: dziwna skora wokol ust

Cytat:
Napisane przez czekoladka21
to moze byc dermatoza okoloustna albo wirusowa opryszczka, ja mialam takie cos na calej brodzie i wokol ust, teraz skonczylam 2 miescieczne leczenie i jest ok, skora jak nowa tylko troszke wysuszona. Sprobuj kupic metronidazol w aptece(jest na recepte), ale najlepiej idz do dobrego dermatologa, W zadnym wypadku nie polacam masci sterydowej bo one dzialaja ale krotkotrwale, u mnie dermatoza byla wlasnie spowodowana przez masc sterydowa ktora nieswiadomie stosowalam przez 5 lat!
poczytalam sporo o tej dermatozie na forum i bylam pewna, ze dermatoza to raczej jakby pryszcze i grudki w tych okolicach?
u mnie to zlazaca, luszczaca sie sucha skora, ktora dodatkowo jest czerwona, zupelnie to nie wyglada jak pryszcze ani nic.. opryszczka to raczej pecherzyki, nie?
ten metronidazol to jaki rodzaj masci, jakas antybiotykowa? postaram sie cos sobie na to zalatwic, mieszkam w stanach wiec do tej masci nie dotre na razie, ale zobaczymy co lekarz powie...
masc sterydowa juz odstawilam, stosowalam tylko przez jakis tydzien i bardzo cieniutka warstewke, dodatkowo masc byla o srednim stezeniu wiec mam nadzieje, ze to nie sterydy zawinily.
dzieki dziewczyny za rady. jestem przybita, nie chce mi sie teraz nikomu na oczy pokazywac
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując