Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ból kręgosłupa lędźwiowego.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-16, 09:18   #6
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Ból kręgosłupa lędźwiowego!

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Współczuję ci bardzo, wiem jaki to ból, od 4 miesięcy to czuję, chociaz teraz to już jest do zniesienia,pomogły mi zabiegi no i seria zastrzków leków, plastrów itp.Mi się wysunął krąg na odcinku L5S1 lędźwiowo- krzyżowym i naciska na nerw kulszowy, nerwy te odpowiedzialne są za czucie w nogach dlatego boli mnie cała noga, najbardziej przy pośladku i łydce.robię teraz cwiczenia McKenziego, dzięki którym ból ustępuję i wracam do formy, ale zanim to się zagoi i wsunie to długa droga, więc muszę byc maksymalnie cierpliwa.jesli to nie pomoże to niewiem co z tym dalej bedzie.dyskopatii już nie wyleczę i rwa lubi nawracac,ale jestem dobrej mysli.Ty tez musisz byc, trzymaj się
Brzmi bardzo podobnie do moich objawów. Ja miałam robiony tomograf komputerowy to nic nie wyszło,ale był on robiony wtedy, kiedy nic mi nie dolegało (ponieważ raz było lepiej, raz gorzej, a przy badaniu było akurat lepiej) Miałam również robiony rentgen bioder i niestety zdjęcie nie wyszło, było nie do zinterpretowania, ponieważ tak mnie wykrzywiło, ze nie mogłam się położyć na plecach. W styczniu zapisałam się na rezonans magnetyczny i termin dostałam na 14 maja ale prawdopodobnie uda mi się dostać wczesniej na to badanie, tyle że musze iść po nowe skierowanie, bo moje jest ze stycznia. Wiadomo, zaden lekarz mi nie pomoże bez tego badania. Mam podejrzenie wypadniętego dysku.
Obecnie sytuacja jest tragiczna. Nie potrafie leżeć na plecach, nie umiem obrócić się na łóżku, z wielkim trudem chodze, każdy krok sprawia mi ogromny ból. Boli mnie w pośladku, no i cała prawa noga. Teraz chodze na masaże, więc przestał mnie boleć ten odcinek lędźwiowy L5, mięśnie na plecach mam odprężone. Niestety sztywnieje mi lewa noga, mam cały czas spięte mięśnie na obu. Mięśnie są już bardzo zmęczone. A to boli Jestem cała wykrzywiona i cvhodze jak kaczka.
Taka sytuacja trwa już dosyc dlugo i powoli zaczynam się załamywać psychicznie
Czy mogłabyś mi napisac co to za ćwiczenia McKenziego? Oraz czy wieszasz się na rurce, jakie dokładnie jeszcze ćwiczenia robisz, czy chodzisz na masaże, na basen, jak przebiega rehabilitacja? w jaki sposób do tej pory cie leczono? słyszałam, ze takie zaszczyki pomagają ale tylko na czas kiedy się je bierze, a póxniej wszystko wraca. Czy ciebie równiez wykrzywiło?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując