Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Termoobieg - z czym to się je?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-14, 08:04   #2
free..
Zadomowienie
 
Avatar free..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Termoobieg - z czym to się je?

Specjalistką to może nie jestem, ale z moich obserwacji wynika, że:
termoobieg faktycznie trochę przyspiesza czas pieczenia i ja raczej obniżam trochę temperaturę (np w instrukcji mojego piekarnika sugerowana temperatura dla grzałki góra i dół to 200 stopni, a dla termoobiegu tylko 170)

Najważniejszą zasadą jest chyba to, że ciast drożdżowych i serników nie powinno się piec na termoobiegu tylko tradycyjnie, bo mogą nie wyjść.
Poza tym to na początku radzę ci nie kombinować z tymi rozdzielnymi grzałkami (najpierw góra, potem dół itp) Do zwykłych ciast stosuj, albo termoobieg (o ile to nie sernik, albo drożdżowe), albo grzałkę góra+dół. Obserwuj swój piekarnik czy nie przypieka za mocno z góry, albo nie pali z dołu i ewentualnie pod koniec pieczenia zmień funkcję, jeśli się np okaże, że ciacho z dołu jest już przypieczone, a z góry blade lub odwrotnie. Chociaż myślę, że nowy piec nie powinien Ci sprawiać takich kłopotów jak nierównomierne pieczenie.

Co do tej skorupki i surowego ciasta to pierwsze słyszę - mam już drugi piekarnik z tą funkcją i nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło.
free.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując